Pronásledování jako katalyzátor nejrychlejšího růstu církve na světě

Je ironií, že jedna ze zemí, ve které se křesťanům žije nejhůře, je současně také zemí, ve které dochází k nejrychlejšímu růstu církve. Íránská islámská republika se skutečně nachází v čele žebříčku zemí seřazených podle tohoto ukazatele a hraje klíčovou úlohu při získávání celé oblasti pro Krista.

Podle organizace Operation World zabývající se sledováním misijních trendů došlo v Íránu k meziročnímu nárůstu počtu křesťanů o 19,6 % – což je více, než v kterékoli jiné zemi na světě. Todd Nettleton, zástupce amerického Hlasu mučedníků, na blogu této organizace poznamenává, o jaký obrovský paradox se jedná.

Ájatolláh Chomejní, radikální islámský vůdce, který nastoupil k moci v roce 1979, se podle Nettletona nakonec ukázal být „vůbec nejlepším evangelistou, jakého jsme kdy v Íránu měli“. Statistiky naznačují, že až 70 procent Íránců dnes zaujímá k islámu odmítavý postoj.

Když Chomejní v roce 1979 oficiálně proměnil Írán na islámskou republiku, byli podle zprávy Open Doors všichni misionáři vyhnáni ze země, zvěstování evangelia postaveno mimo zákon, Bible ve fársí zakázány, mnozí pastoři popraveni… Intenzivní pronásledování však vedlo k něčemu skutečně pozoruhodnému.

 

Podle zprávy agentury Fox News, navzdory protikřesťanské kampani vedené představiteli režimu se v Íránu šíří obrovské „podzemní“ církevní hnutí. Íránci se obracejí ke Kristu po stovkách a mnozí jsou křtěni v neoficiálních společenstvích v soukromých domech a bytech po celé zemi.

Ve zprávě Open Doors USA se dále uvádí: „Mnozí lidé se obávali, že nepočetná křesťanská církev v Íránu bude postupně chřadnout, až nakonec úplně zanikne. Stal se však pravý opak. Za posledních dvacet let se obrátilo ke Kristu více Íránců, než za předchozích třináct století od příchodu islámu dohromady.“

Toto tvrzení podpírají statistiky. „V roce 1979 žilo v Íránu odhadem 500 křesťanů pocházejících z muslimského prostředí. Dnes jsou jich stovky tisíc, podle některých odhadů dokonce více než milion.“

 

Zdroj: Hlas mučedníků
Foto: Youtube, křesťané v Iránu, ilustrační

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář