Papež popřál zástupcům církví „smysluplné a plodné setkání, které prohloubí a posílí pouta společenství mezi církvemi a přítomnými ekumenickými organizacemi“. Hlava katolické církve v pozdravu uvedla, že má „pastorační zájem podílet se na práci“ účastníků setkání, které od 31. srpna do 8. září probíhá v německém Karlsruhe.
Papež František rovněž poznamenal, že katolická církev vysílá na shromáždění SRC „delegované pozorovatele“ již od 3. shromáždění SRC, které se v roce 1961 hostilo indické Dillí.
SOUVISEJÍCÍ – „Destrukce, vysídlení, mučení a násilná smrt jsou realitou pro miliony lidí.“ Ekumeničtí lídři řeší ruskou invazi
„Jsem rád, že i letos je přítomna delegace, která je znamením silného vztahu mezi katolickou církví a Světovou radou církví, který se postupem času upevnil,“ řekl podle domovské stránky SRC papež.
František připomněl motto ekumenického setkání, kterým je věta„Kristova láska pohání svět ke smíření a jednotě“. Řekl, že křesťané musí mít společné svědectví evangelia, aby se vypořádali s nespravedlností a rozdělením ve světě, a to nejen mezi církvemi, ale také mezi náboženstvími, kulturami, lidmi a národy.
„Naším posláním jako křesťanů je přinášet světu naplnění tohoto smíření, přičemž církev je nástrojem a viditelným znamením jednoty, k níž Bůh volá všechny lidi,“ řekl František.
Papež se zabýval jednotou mezi světovými církvemi jako nezbytnou pro smíření v dalších oblastech života. „Smíření mezi křesťany je základním předpokladem věrohodného poslání církve,“ vysvětlil. „Ekumenismus a misie patří k sobě a vzájemně spolu souvisejí.“
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin
Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi.
-red- oikumene.org Datum: 3. září 2022 Foto: Albin Hillert/WCC – kardinál Koch