Křesťanství v Íránu přes pronásledování roste

Navzdory režimu, který křesťany systematicky pronásleduje a vězní, církev roste nebývalým tempem. Todd Nettleton z organizace Hlas mučedníků v rozhovoru pro portál Faithwire popsal podrobnosti o tom, co způsobuje tento trend.

I přes všechny nepříznivé okolnosti křesťanství v islámské republice roste. Islámští duchovní pravidelně varují před následováním Krista a domácí sbory čelí perzekuci úřadů. Konverze ke křesťanství je v některých částech země vnímána jako znak odporu vůči národní bezpečnosti.

Žádné z těchto opatření však nezastavilo rychlý nárůst počtu lidí, kteří přecházejí ke křesťanství. Mohabat News uvádí, že k konverzím dochází i přes přísnou islámskou indoktrinaci mládeže v rodinách a ve školství.

Vláda v Íránu poskytuje velké množství peněz na podporu islámských organizací, které propagují islám mezi mladými lidmi v zemi i za hranicemi Íránu.

Mladá generace se však stále více vzdaluje islámu, který se pro íránskou vládu stává velkým problémem. Když duchovní Makarem Šírazi vyjádřil znepokojení nad popularitou křesťanství, náboženští a političtí představitelé okamžitě vyslali velké množství učitelů koránu, aby odvrátili mládež od konverzí.

Krátce poté přišla vlna zatčení, která postihla konvertity a mnozí z nich čelili dlouhodobým trestům odnětí svobody a vysokým kaucím za dočasné propuštění.

Následně vláda vyčlenila peníze na propagandu po celé zemi a zaměřila se na uzavření sborů, včetně letničního sboru Assemblies of God v Teheránu.

Přestože íránská vláda trvá na tom, že nabízí náboženskou svobodu, organizace na monitorování perzekucí a agentury pro lidská práva prohlásily, že islámský režim je vůči menšinám, včetně křesťanů, velmi nepřátelský.

Írán je na 9. místě řebříčku organizace Open Doors 2020 World Watch List z 50 zemí, kde je nejhorší pronásledování křesťanů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 19. června 2020  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář