John Arnott: Torontské požehnání? Největší věc, která se stala v církvi za posledních 100 let

Toronto – Při příležitosti konference Light the fire again se v Torontu setkaly osobnosti tzv. Torontského požehnání jako John Arnott, Randy Clark a Heidi Bakerová. Televize CBN se je ptala na některé jejich vzpomínky.

Celé to začalo pozvánkou Randyho Clarka do církevního společenství v Torontě, kde byl pastorem John Arnott a lidé začali prožívat nadpřirozené doteky Ducha svatého.

Heidi Bakerová přišla do Toronta duchovně vyhořelá. „Byla jsem tak vyhořelá, že jsem nechtěla učit teologii, i když mám Ph.D. v systematické teologii,“ řekla pro CBN News. „Doslova jsem chtěl pracovat v K-Martu, tak jsem byla unavená.“

„Měla jsem dvojí pneumonii. První věc, která se stala: Byla jsem úplně uzdravena,“ řekla Bakerová. Hned po tomto uzdravení měla vizi. „Pak jsem viděla Ježíše – Jeho pálící ​​oči ohnivé lásky.“

Nyní ona její manžel vedou organizaci IRIS Global, která založila zhruba 11 tisíc sborů. Říká, že tehdy v Torontu se setkala s Ježíšem a mohla navštívit 109 národů a hlásat „toto slavné evangelium.“

Znamení a zázraky vyvolávaly kontroverzní reakce, ale lidé se po nich více zamilovali do Ježíše.

Požehnání v Torontu bylo živé a vyvolávalo kontroverze. John Arnott ve své knize Příprava na slávu napsal: „Smáli se, třásli se, plakali, padali, mluvili v jazycích – to tady bylo, když se Duch svatý dotkl lidí. Lidé měli vidění a mnozí byli tak překonáni mocí, že nemohli vstát z podlahy.“

Arnott ale viděl velké ovoce pocházející z tohoto „období koberce“, protože Ježíš často činil milující práci v srdcích lidí, když byli dole.

„Lidé přišli a bylo jim to jedno – ať už byli letniční nebo katolíci, metodisté ​​nebo baptisti, nebo charismatičtí. Pomazání je stejné. Leželi na podlaze spolu a zamilovali se do Ježíše, „vysvětlil Arnott.

Arnott si vzpomněl, jak se modlil: „Jsem si tím docela jistý, že jsi to Ty, Pane, ale co se tu děje? Protože to vypadá, že je to chaos.“ Ale pak jsme slyšeli svědectví. Tato svědectví byla vždy o tom, že Bůh uzdravuje, dotýká se nebo mění životy k lepšímu v tomto oživení.“

Arnott a Clark řekli pro CBN, že je důležité soudit podle ovoce. A oni si myslí, že ovoce přišlo, protože mnozí z těch, kteří zažili znamení a zázraky v Torontu, prožili tytéž znamení, divy a zázraky, když se vrátili do svých domovských sborů.

John Arnott je presvědčen, že „torontské požehnání bylo ta největší věc, která se stala v církvi za posledních 100 let.“

 

Autor: -mn-  Zdroj: CBN News  Foto: johnandcarol.org 

 

4 Komentáře

  1. Miroslav Kaleta

    Torontské požehnání vskutku přineslo nebývalý rozkvět církvím po celém světě za posledních 100 let. A to jednak vedoucím, včetně ČR, a rovněž sborům a celým denominacím, stejně jako jednotlivým zemím a kontinentům.

    Osobní užitek vzali jeho představitelé a lidé s tímto hnutím spojeni jako Benny Hinn, Paul Cain, Todd Bentley, Ted Haggard, Yonggi Cho, Reinhard Bonnke, Ulf Ekman a další. Také v ČR přineslo požehnání bezprostřední osobní užitek zejména představitelům JB a KS, ale rovněž i AC a SŽ.

    V zemích, kde propuklo a šířilo se, vidíme zejména morální vzpruhu a návrat ke konzervativním hodnotám (USA a GB) a rovněž velký ekonomický rozvoj (Afrika a Jižní Amerika).

    V neposlední řadě jde o vzrůstající počet křesťanů na všech kontinentech a ústup jiných náboženství, zejména islámu.

    Dodnes můžeme z Toronta těžit a těšit se z jeho ovoce. Církev stoupá na své vážnosti a mnozí se k ní připojují. Jen slepý by neviděl, jak moc církvím a celému světu prospělo!

    Odpověď
  2. V neposlední řadě jde o vzrůstající počet křesťanů na všech kontinentech a ústup jiných náboženství, zejména islámu.

    Vážně? Např. O Austrálii jsem četla něco jiného.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář