Duševní zdraví je pro misionáře břemenem a přítěží

Dlouholeté stigma péče o duševní zdraví se z mnoha amerických církví vytratilo, ale dostala se tato změna i na konec světa?

Když jste zahraniční misionář, může se zdát, že období hlubokých depresí, záchvatů paniky nebo chronické úzkosti ohrožuje vaši službu a brání vám v práci, ke které jste povoláni a za kterou jste placeni.

Přesto jsou misijní pracovníci k takovým stavům mimořádně náchylní. Zažívají kulturní šok. Jsou svědky traumat a obávají se pronásledování. A často žijí v místech, kde je přístup k odborníkům na duševní zdraví obtížný až nemožný.

SOUVISEJÍCÍDan Drápal / Pastor a sebevražda?

Magazín Christianity Today píše, že podporovatelé se již léta snaží otevřít více téma duševního zdraví a zajistit pracovníkům v terénu pomoc, kterou potřebují, ale misionáři se stále obávají následků toho, že by se svěřili se svými potížemi nebo potížemi svých rodinných příslušníků.

Podle letošního průzkumu organizace Global Trellis, která podporuje mezikulturní pracovníky, má více než polovina misionářů obavy, že by jejich práce v terénu mohla být ohrožena. Mezi jejich největší obavy patřily emocionální a duševní problémy.

Pracovníci organizace se ptali téměř 400 misionářů, z nichž mnozí strávili v terénu více než 20 let. „Pomáháme lidem, aby mohli o věcech mluvit. Tedy normalizovat odpočinek, normalizovat růst a prostě normalizovat změnu,“ řekla Christianity Today Amy Youngová, zakladatelka Global Trellis a bývalá misionářka v Číně.

Jiné výzkumy ukázaly, že úroveň stresu misionářů je dvakrát až třikrát vyšší než u průměrného Američana a dosahuje úrovně, která může vést k závažným zdravotním problémům.

Vysílající organizace se setkávají s tím, že misionáři opouštějí misijní pole v krizi. Z jejich pohledu je zlepšení péče o duševní zdraví způsobem, jak lépe podpořit ty, kteří jsou vysláni plnit Velké poslání, a zajistit udržitelnost jejich práce.

Některé organizace doporučují misionářům, aby při shánění finančních prostředků zahrnuli do rozpočtu i prostředky na péči o duševní zdraví. Najímají a vysílají také více vyškolených poradců, kteří mohou být k dispozici online i osobně.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. srpna 2024 Foto: Pixabay

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář