Tisíce rodin z celého světa zavítají každé tři roky do některého města, aby se zde vzájemně obohatily, vyměnily si zkušenosti z rodinného života, vzájemně se povzbudily i společně se modlily. Pokračují tak v tradici, kterou založil v roce 1994 svatý Jan Pavel II. Zatímco minulé setkání s papeže Františkem se konalo v americké Filadelfii, to příští se vrací na evropský kontinent, do Irska. Očekává se, že se jej zúčastní i papež František.
Dublinská arcidiecéze spustila v pondělí roční přípravu nazvanou „Amoris: Mluvme o rodině! Buďme rodinou!“. Ta nabízí farnostem i všem ostatním lidem na celém světě materiály k uspořádání šesti setkání, v nichž budou hovořit o životě v rodině, jeho kráse i výzvách. Inspirací bude přitom dokument papeže Františka Radost z lásky. Mezi tématy setkání je například „Realita dnešního rodinného života“, „Boží sen o lásce“, „Láska v manželství, která dorůstá ke zralosti“ nebo „Boží milosrdenství: Nikdo není vyloučený“.
Na webu www.amoris.ie naleznou zájemci také inspiraci, která může obohatit důležité momenty v rodině, například Vánoce, Velikonoce, Nový rok, svátek sv. Valentina nebo křest či biřmování. Také je zde možné si stáhnout příručku pro ty, kdo chtějí s pastorací rodin v průběhu přípravného roku pomáhat ve farnostech.
Na web bude v průběhu roku vkládána řada dalších materiálů včetně animací pro děti, studiových debat nebo rozhovorů.
V pondělí 21. srpna požehnal dublinský arcibiskup Diarmuid Martin také ikonu Světového setkání, která bude v průběhu roku putovat po šestadvaceti irských diecézích. Téměř dvoumetrové dílo, které vytvořila kontemplativní komunita redemptoristek z Drumcondry, představuje Svatou rodinu a další biblické výjevy, například svatbu v Káni.
Na webu samotného Světového setkání www.worldmeeting2018.ie mohou zájemci nově také nalézt program nebo modlitbu za rodiny. V ní věřící prosí za lásku v rodinách, víru, ale i například za konkrétní páry nebo členy rodin.
V průběhu několika týdnů bude vydána mobilní aplikace nazvaná Amoris. Již nyní se mohou zájemci zapojit do Světového setkání skrze sociální sítě Facebook, Twitter, iCatholic, YouTube, Flickr nebo Pinterest.
Autor: Ondřej Mlečka
Zdroj: www.cirkev.cz
Foto: Youtube/CNS