Více než tisíc představitelů církve se obrátilo na premiéra a ministryni pro rovnost Kemi Badenochovou s výzvou, aby upustili od záměru zakázat konverzní terapii.
Signatáři dopisu, kteří pocházejí z různých denominací, tvrdí, že zákaz by kriminalizoval křesťany, kteří zastávají tradiční biblickou víru, a potlačil by hlasy rodičů a pečovatelů.
SOUVISEJÍCÍ – Metodisté zakázali konverzní terapie. „V naši církvi pro ní není místo,“ tvrdí Rowland
Dopis podle portálu Premier sepsali autoři dokumentu, které potvrzuje křesťanské učení o manželství a identitě.
Ian Paul, který je duchovním anglikánské církve a členem Generální synody, sdělil portálu Premier, proč dopis podepsal. „Jazyk konverzní terapie není, pokud vím, jazykem, který by se kdy v křesťanské praxi skutečně používal. Je to terminologie, kterou vytvořili odpůrci něčeho, co považují za něco zlého, co se jim nelíbí. Převzali náboženský jazyk konverze a řekli ‚chceme to zakázat‘.“
“Nyní je skutečný problém v tom, že jazyk při obrácení člověka k Bohu je ústředním jazykem křesťanského učednictví. Myslím, že jádrem chápání křesťanské víry je, že když se setkáváme s Bohem prostřednictvím Ježíšovy osoby, zahrnuje nás to do konverze, do změny směru našeho života,“ poznamenal Paul.
„Celé směřování tohoto zákona tlačí směrem, kdy lidé nesmějí zvát k modlitbě, aby jim pomohla žít svatým disciplinovaným životem, a to bez nátlaku zcela dobrovolně a s plným pochopením toho, co dělají. Jde o to, aby to nebylo dovoleno, pokud to neodpovídá současné genderové ideologii,“ dodal anglikánský kněz.
„Pro křesťanské rodiče bude například těžší zpochybňovat genderovou ideologii ve školách a říkat svým dětem, vlastně tomu nemusíte věřit, existuje alternativa,“ upozornil.
Zpravodajský portál Premier dále informuje, že začátkem ledna napsala ministryně pro rovnost Kemi Badenochová poslancům dopis, v němž uvedla, že náboženská svoboda musí být v rámci nového zákona chráněna.
Na otázku portálu Premier, zda to do jisté míry zmírňuje jeho obavy, Paul odpověděl: „Myslím si, že tento zákon, tak jak je plánován, přispívá k omezování svobody náboženského vyznání. Skutečnou otázkou je, jak to bude zapracováno do znění zákona.“
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin
Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi.
-red- Datum: 3. února 2023 Foto: Pixabay – ilustrační