Křesťané po celém světě se v neděli 7. listopadu sjednotili v rámci akce s názvem Mezinárodní den modliteb za pronásledované (MDMP). Cílem iniciativy je si připomenout utrpení 340 milionů křesťanů, kteří jsou pronásledováni nebo utlačováni kvůli své víře.
„MDMP je čas vyhrazený pro památku všech, kteří sdílejí naši víru, ale ne naši svobodu,“ řekl podle Christian Post vyslanec pro náboženskou svobodu Světové evangelikální aliance (WEA)Godfrey Yogarajah.
Světová evangelikální aliance zahájila první akci v roce 1996 a povzbudila církve po celém světě, aby věnovaly jednu neděli v listopadu modlitbám za pronásledované křesťany.
Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
„Po více než dvě desetiletí, každý listopad, se celosvětová církev sjednocuje v modlitbě za naše pronásledované bratry a sestry po celém světě. Dnes žije více než 300 milionů křesťanů v místech, kde čelí pronásledování za svou víru v Ježíše Krista. Překvapivě je to jeden z osmi křesťanů na celém světě,“ řekl generální tajemník WEA Thomas Schirrmacher.
Ředitel Open Doors David Curry v rozhovoru pro CBN News odhadl počet křesťanů, kteří jsou pronásledováni nebo utlačováni kvůli své víře v Ježíše, na více než 340 milionů.
„Některá z těch míst, jako je Severní Korea, jsou výjimečně obtížná, pokud vás přistihnou s Biblí, můžete strávit zbytek života ve vězení nebo dokonce přijít o život,“ vysvětlil. „Pak jsou další lokality po celém světě, kde jsou nepřátelští vůči evangeliu. Můžete být pronásledováni, takže existuje mnoho způsobů, jak mohou lidé trpět pro svou víru.“
Open Doors připomíná, že za každým číslem a statistikou se skrývá lidský příběh. Organizace také každý rok připravuje seznam padesáti zemí, kde jsou křesťané nejvíce pronásledováni.
„Křesťané, kteří opouštějí většinovou víru a následují Krista, vědí, že riskují ztrátu veškeré podpory ze strany partnerů, rodin, kmenů a komunit, stejně jako místních a národních autorit. Pokud kvůli Covid-19 přijdou o příjem, nemohou se vrátit k obvyklým sociálním kontaktům, aby přežili,“ upozorňuje Open Doors a dodává, že během pandemie se zvýšily také únosy, násilné konverze a nucené sňatky žen a dívek.
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin
Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi.
-red- Datum: 9. listopadu 2021 Foto: Pixabay – ilustrační