Bývalí členové LGBT komunity se o víkendu sešli v Londýně, aby svědčili o tom, jak je změnila Boží láska.
Na akci Unashamed pořádané organizací X-Outloud se sešli křesťané z Evropy a USA, kteří dříve byli LGBT, ale nyní hledají vztahy s opačným pohlavím s cílem vytvořit rodinu.
Christian Today informuje, že věřící se podělili se o svá svědectví o tom, jak se uzdravili nejen z nechtěné náklonnosti ke stejnému pohlaví a genderové dysforie, ale také ze závislosti na pornu, drogové závislosti a z psychických problémů, jako jsou deprese a sebevražedné myšlenky.
SOUVISEJÍCÍ – Křesťanská reformovaná církev zahrnula svůj postoj k homosexualitě do vyznání víry
Byl mezi nimi i Liam Hayden ze Spojeného království, který uvedl, že právě odborné poradenství mu umožnilo vyřešit příčiny jeho nechtěné homosexuality a zabránit mu, aby si před dvěma lety vzal život.
„Díky poradenství a pochopení toho, odkud ten problém pochází, jsem pak mohl tyto problémy přednést Bohu a byl jsem pak schopen přijmout uzdravení… Dnes jsem tady, stále žiji, nijak mi to neublížilo,“ cituje ze svědectví britský křesťanský portál.
Akce Unashamed se konala v době, kdy se vlády Spojeného království blíží zákazu tzv. konverzní terapie. Mnoho řečníků, včetně Haydena, hájilo svobodu vyhledat pomoc.
Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
„Pokud byl stud odstraněn Bohem a prostřednictvím poradenství, pokud byla má traumata tak výrazně uzdravena, pak to dokazuje, že mi bylo ublíženo, že jsem byl obětí? Nebo že jsem uzdraven a jsem vítěz?“ ptal se.
Britská vláda ujistila, že zákaz konverzní terapie nebude zahrnovat modlitbu, ale někteří účastníci kampaně prosazují, aby byla zahrnuta také.
Peter Benjamin, který se po celé roky oblékal a jednal jako žena, uvedl, že právě díky tomu, že se za něj jeho církev modlila, mohl opustit tento životní styl a přijmout svou identitu jako muž.
„Kdyby nebylo Boha a nebylo Ježíše, nebyl bych tady,“ řekl.
„Brečím, když slyším o těch rodičích, kteří oblékají své chlapce do šatů, a o transvestitech ve školách. To mě prostě rozpláče,“ poznamenal.
„Proč na to církve nereaguje, když to tak vážně škodí naším dětem, rodinám, lidem? Moje církev se za mě modlila, abych se opětovně stal Petem. Církev se za mě modlila, abych se vrátil jako Pete a vzdal se transgenderového životního stylu.“
Alexandra Lesniková, bývalá polská lesbička, uvedla, že ji přitažlivost ke stejnému pohlaví zničila a že to byla statečná psychoterapeutka, která jí pomohla uvědomit si, že změna je možná.
S pomocí psychoterapeutky se jí podařilo najít svobodu od svého nešťastného lesbického života. „Je důležité, že máme svobodu slova a že můžeme o věcech mluvit, protože ano, existuje komunita LGBT, ale haló, jsme tu i my – komunita bývalých LGBT členů,“ řekla.
Mike Davidson, zakladatel organizace CoreIssues Trust, která nabízí poradenství lidem s nechtěnou náklonností ke stejnému pohlaví nebo s genderovou dysforií, vyzval lidi, aby podepsali nové prohlášení, v němž žádají vládu, aby podpořila terapeutickou volbu.
SOUVISEJÍCÍ – David Novák / Pár myšlenek k otázkám k diskusi okolo LGBT
Prohlášení podepsaly desítky organizací, včetně Christian Concern, Voicefor Justice UK, Liberty Counsel a Christian Medical and Dental Associations.
Dokument varuje, že zákaz konverzní terapie je „nebezpečný“ pro lidi, kteří prožívají nespokojenost v souvislosti se svou sexualitou nebo genderovou identitou, a že „rozšíří cancel culture“, umlčí disent a potlačí svobodu projevu“.
Uvádí se v něm, že „zákaz ‚konverzní terapie‘ porušuje lidská práva a svobody a ohrožuje jak terapeutickou volbu, tak pastorační, profesní a rodičovská práva“.
Davidson uvedl, že cílem tohoto dokumentu je vyvolat určitou „vyrovnanou diskusi“ na téma tzv. konverzní terapie.
„Vzdali jsme snahu přesvědčit orgány duševního zdraví, že existujeme, protože nám říkají, že neexistujeme, že není možné odejít od pocitů, které v životě nechceme,“ řekl.
„Pocity jsme si nevybrali, ale máme možnost volby kolem pocitů, které prožíváme, a to je pro nás důležité. Chceme světu říct: my existujeme.“
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin
Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi.
-red- Datum: 27. června 2022 Foto: Wikimedia Commons – Londýn