Tři roky pro íránského křesťana

Teherán – Írán odsoudil pětašedesátiletého křesťanského konvertitu Ismaila Maghrebinejada na tři roky vězení za „urážku islámské svaté víry“. Dále čelí dalším obviněním: „agitace proti Islámské republice“ a „členství ve skupině nepřátelské režimu“. Ismail dostal 20 dní na odvolání, informuje International Christian Concern.  Worldwide. 

Jak zastavit křesťany? Režim v Íránu přiznal bezprecedentní růst církve

Nejdříve se potýkal s potížemi při hledání právníka, kterého by soudce uznal. Poté mu byla vyměřena kauce 9 000 amerických dolarů. Státní úřady ho obvinily z odpadnutí a ze založení křesťanské skupiny v aplikaci Telegram.

Islámská republika považuje křesťanství za hrozbu národní bezpečnosti. Země je však unavená tvrdou vládou, která kontroluje životy i svědomí lidí. Mnoho Íránců opouští islám a obracejí se na křesťanství. Írán zaznamenává nejrychlejší růst křesťanství v regionu.

Islámští duchovní údajně vyjadřují vážné obavy z toho, že mnoho mladých lidí přechází ke křesťanství. Jeden vedoucí islámského semináře, Ajatolláh Alavi Boroujerdi, poznamenal, že „přesné informace naznačují, že mládež ve městě Qom konvertuje ke křesťanství a navštěvují domácí sbory.“ Qom je sedmým největším městem v Íránu a také je epicentrem islámských studií, dodává k informaci Open Doors.

Ve srovnání se zhruba 500 známými křesťany v roce 1979 je jich nyní přibližně 500 000 (některé zdroje uvádějí až 1 milion tajných věřících). Podle organizace Elam Ministries, založené v roce 1990 íránskými představiteli církví, za posledních 20 let přišlo ke křesťanství více Íránců, než v předchozích 13 stoletích, od doby, kdy islám přišel do Íránu.

Operation World v roce 2016 označila Írán za místo, kde je nejrychleji rostoucí evangelikální hnutí na světě.

Pastoři a odborníci říkají, že výrazný narůst křesťanství byl způsoben téměř hmatatelným duchovním hladem a rozčarováním z islámského režimu a věrností věřících, kteří riskují, že za sdílení dobré zprávy evangelia čelí nevyhnutelnému pronásledování.

 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 1. února 2020  Foto: Wikipedie – Therán – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář