Několik tisíc lidí pochodovalo 22. ledna v Paříži na protest proti plánům francouzské vlády legalizovat eutanazii a začlenit právo na potrat do ústavy.
Podle organizátorů ze sdružení La Marche pour la vie (Pochod pro život) se v ulicích shromáždilo asi 20 000 lidí. Policie uvedla, že jich bylo 6 300.
Portál Evangelical Focus píše, že tato celonárodní demonstrace se pořádá každoročně kolem 17. ledna, což je výroční den přijetí zákona o legalizaci potratů (přijat v r. 1975).
SOUVISEJÍCÍ – Hnutí pro život uspořádá svůj tradiční pochod, Duka bude sloužit mši
Na závěr pochodu, který vedl Nicolas Tardy-Joubert, předseda organizace La Marche pour la vie, pozvali organizátoři několik řečníků, kteří se vyslovili pro život a podělili se o svá svědectví.
Jedním z nich byl belgický profesor medicíny Timothy Devos, který upozornil, že „20 let po dekriminalizaci eutanazie v Belgii vidíme, že to není vzor hodný následování. Každá třetí eutanazie není ohlášena, žádá o ni stále větší podíl zranitelných osob, které ani nejsou na konci života, jen se obávají, že budou přítěží pro své rodiny.“
„Stavíme se proti eutanazii a asistované sebevraždě. V době, kdy 26 francouzských regionů postrádá oddělení paliativní péče, se domníváme, že politickou prioritou by mělo být jejich zajištění. Zákaz zabíjení musí zůstat klíčovou zásadou,“ uvedl podle Evangelical Focus Tardy-Joubert před demonstrací.
Hned po skončení pochodu zdůraznil, že „právo zabíjet se nemůže stát ústavním právem. Jediným základním právem je právo na život“.
„Chceme, aby se ochrana lidského života stala národní prioritou. Máme návrhy, někdy i malé kroky, jak zvýšit povědomí o potřebě změny. Potřebujeme politiku prevence, vítání života, doprovázení zranitelných lidí,“ dodal prezident.
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin
Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi.
-red- Datum: 26. ledna 2023 Foto: Twitter @MarchePourLaVie