Stovky tisíc lidí se v pátek 21. června připojily k další obrovské demonstraci v Hongkongu. Studenti, organizace pro lidská práva a jednotlivci protestovali centru města a požádali hlavní představitelku vlády Carrie Lam, aby odstoupila.
Miliony demonstrantů podle Evangelical Focus v posledních týdnech ochromily město, téměř dva miliony přišly v neděli 16. června. Vláda reagovala pozastavením návrhu zákona, který by umožnil vydání lidí do Číny. Lam se také veřejně omluvila za „kontroverze a spory,“ které návrh zákona způsobil.
Křesťanské církve a organizace vyjádřily svůj nesouhlas s justicí a právními změnami, které by omezovaly občanské svobody. Mezi pochodujícími za demokracii byli členové církví všech věkových kategorií, ale zvláště mladí křesťané, řekl zástupce Společnosti evangelikálních studentů (FES) v Hongkongu pro Protestant Digital.
sing hallelujah to the lord pic.twitter.com/en3g39xiZV
— 三爪 (@sanzhao4) June 16, 2019
„Mnoho pastorů přišlo do okupační zóny s modlitbami a uctíváním spolu s křesťanskými demonstranty a snažilo se je chránit svými těly,“ řekl Barry Cheung. Videa ze sociálních médií ukázala, jak se křesťanská píseň „Zpívej haleluja Pánu“ stala jakousi neoficiální hymnou protestů.
„Lidé a církev v Hongkongu se po demonstracích v roce 2014 probudili a mají větší politické povědomí.“ Podle Cheunga se křesťané připojili k pochodům, protože „měli podezření, že vláda již neslouží lidem, ale pouze ústřední vládě Číny.“
Cheung na závěr řekl: „Církev stojí pevně s protestujícími a žádá guvernéra o dialog. Chceme, aby Boží spravedlnost a milosrdenství naplnilo naši zemi.“
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novinAbychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi.
-mn- Foto: screenshot YouTube