Televize NBC zaznamenala rekordně nízký zájem Američanů o hry, křesťané s diplomatickým bojkotem olympiády souhlasí

Vysílání zimních olympijských her z Pekingu bojovalo s malým zájmem občanů USA, včetně rekordně nízkých čísel sledovanosti během zahajovacího ceremoniálu.

Zatímco 16 milionů diváků není pro NBC malé číslo, předchozí minimum bylo 20,1 milionu při zahájení her v roce 1988 v Kanadě.

Takové zprávy pravděpodobně potěšily organizace prosazující náboženskou svobodu, jako je Open Doors, které vyzvaly křesťany, aby následovali příklad americké vlády – jak to udělala Kanada, Spojené království a Austrálie – a bojkotovali olympijské hry v Pekingu v reakci na porušování lidských práv Ujgurů, křesťanů a dalších náboženských a etnických menšin. 

SOUVISEJÍCÍ – Čínská pastorka byla za „podvod“ odsouzena na 8 let vězení 

Mezi Američany, kteří slyšeli o diplomatickém bojkotu olympijských her, s tím podle Pew Research Center souhlasilo přbližně dvě třetiny, informuje portál Christianity Today. 

To zahrnuje nejméně 6 z 10 bílých evangelikálů, bílých protestantů hlavního proudu, černých protestantů a katolíků. U bílých evangelikálů tento krok velmi schvaluje (34 %) obyvatel USA, zatímco mezi bílými protestanty hlavního prouduto schvaluje (68 %). Celkově však náboženské skupiny v USA zastávají podobné postoje bez statisticky významných rozdílů.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Průzkum Pew, provedený minulý měsíc od 10. do 17. ledna, také zjistil, že zhruba polovina Američanů neslyšela „vůbec nic“ o americkém diplomatickém bojkotu. Z této skupiny to 26 procent schvalovalo a 21 procent neschvalovalo.

Pew se také Američanů zeptal, zda vnímají Čínu především jako partnera, konkurenta nebo nepřítele Spojených států. Polovina označila Čínu za konkurenta, zatímco jedna třetina ji označila za nepřítele.

Mezi americkými křesťany označilo 56 procent bílých evangelikálů Čínu za nepřítele, což z ní činí jedinou náboženskou demografickou skupinu, kde většina volí tuto možnost. Pro srovnání, stejně se vyslovilo 46 procent bílých protestantů hlavního proudu, 27 procent černých protestantů a 37 procent katolíků.

V lednu 2021 americké ministerstvo zahraničí prohlásilo, že čínské masové zadržovací tábory k převýchově ujgurských muslimů v severozápadním regionu Sin-ťiang lze označit za genocidu. Rozhodnutí ocenila Americká komise pro mezinárodní náboženskou svobodu. V červnu 2021 se Jižní baptisté stali první americkou denominací, která oficiálně odsoudila genocidu Ujgurů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 23. února 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,,,

1 Komentář

  1. Je smutné, že tito křesťané nepochopili, že olympiáda slouží k dialogu a k smíru. S takovou mentalitou svět nemůže čekat nic jiného než válku.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář