Takto by podle umělé inteligence vypadal Ježíš, pokud je Turínské plátno pravé 

Umělci od Michelangela po Leonarda da Vinciho se v průběhu dějin snažili svými tahy štětce zachytit přesné zobrazení Ježíše Krista. Díky technologii umělé inteligence se dlouho očekávané odhalení toho, co někteří považují za pravou tvář Ježíše pocházející z Turínského plátna, stalo skutečností.

Portál Christian Today píše, že Turínské plátno údajně nese posmrtnou podobu Ježíše, zobrazenou na starověké relikvii. O pravosti plátna se od jeho vzniku vedou vášnivé debaty. Zatímco různé křesťanské denominace uznávají důležitost plátna, katolická církev se zdržuje definitivního stanoviska a ponechává výklad na svých členech a věřících.

SOUVISEJÍCÍTajemné Turínské plátno se ukáže během Velikonoc

Tento nedávný obrázek vytvořený umělou inteligencí představuje nápadně realistické zobrazení Ježíše: štíhlá postava s rozpuštěnými vlasy, jemnýma očima, výraznými lícními kostmi a kozí bradkou. Toto zobrazení odpovídá mnoha historickým uměleckým ztvárněním Ježíše.

Skeptici vznášejí otázku, zda obraz vytvořený umělou inteligencí mohl být ovlivněn dřívějšími zobrazeními Ježíše, nebo zda naše kolektivní vnímání Ježíše bylo utvářeno samotným plátnem.

Christian Today na závěr dodává, že odhalení vyvolává zásadní otázku: lze tento portrét považovat za autentickou Ježíšovu tvář, nebo za její zručnou reprodukci? Debata pokračuje a názory se stále rozcházejí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. října 2023 Foto: screenshot YouTube

Tags: ,

1 Komentář

  1. Podle tvrzení agentury Reuters z roku 2009 katolická církev netvrdí, že je Turínské plátno skutečným plátnem, kterým byl zakryt Ježíš, ale považuje jej za působivou připomínku Kristova utrpení.[3][4] Turínský kardinál Severino Poletto v dubnu 2010 řekl, že rozhodnutí o původu plátna není na církvi, ale na vědě.[5] Vatikán však podle ČTK plátno označuje za významný symbol Kristova utrpení.[5]

    zdroj wikipedie

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář