Křesťanská organizace uvedla, že stovky křesťanských rodin uprchly ze svých domovů v Pákistánu poté, co si všimly „velkého muslimského davu, který pochodoval směrem k jejich kostelu a skandoval protikřesťanská hesla“.
Křesťanská organizace Edge foundation, která se zasazuje o rozvoj a rovná práva dětí, žen a menšin, uvedla, že včasný zásah policie zachránil kostel a zabránil možnému útoku na domy křesťanů.
Podle pastora Gulzara Gilla, který má na starosti kostel v Láhauru, byl 7. srpna informován, že k jeho kostelu pochodují stovky muslimů.
SOUVISEJÍCÍ – Pákistán odsoudil letničního křesťana k trestu smrti za údajné rouhání
„Okamžitě jsem se rozběhl ke kostelu, kde se již shromáždily stovky lidí a skandovaly hesla proti křesťanům. Zdálo se, že jsou velmi nahněvaní a odhodlaní zaútočit na kostel, a zdálo se, že je obtížné dav ovládnout,“ řekl.
„Naštěstí po několika minutách dorazila také policie a okamžitě se spojila s muslimským vůdcem Háfizem Aslamem, který dav vedl. Informoval jsem policii, že jsem kněz pověřený vedením tohoto kostela a nevím, co se stalo,“ dodal.
„Policie uvedla, že dav byl rozzuřený kvůli programu, který se v sobotu konal v kostele. Jednalo se o seminář pro mládež a lidé špatně pochopili téma Falešní proroci. které bylo považováno za rouhání,“ cituje prohlášení portál Premier.
Pastor Gill dodal: „Policii jsem řekl, že se jednalo o seminář pro mládež a neměli jsme v úmyslu nikoho urážet. Omluvil jsem se jménem všech, pokud jsme se neúmyslně někoho dotkly.“
„Policie jednala velmi moudře, zapojila do debaty muslimské vůdce a požádala je, aby davu řekli, aby se v pokoji rozešel. Později se dav začal pomalu rozcházet, a to byla pro mě i ostatní křesťany velká úleva.“
Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
Policie poté svolala místní křesťanské a muslimské vůdce včetně imáma Tanvíra Madního, Hafíze Aslama, pastora Gulzara Gilla a laického vedoucího Chaudhryho Bhola Maisha, aby podepsali dohodu a zachovali v oblasti klid.
Místní laický vedoucí Chaudhry Bhola Maish uvedl, že NCP je jedinou církví v oblasti a žije zde asi 250 křesťanských rodin.
„Když jsme viděli, že se dav začal shromažďovat, všichni byli znepokojeni a vyděšeni,“ uvedl podle portálu Premier. „Mnozí z nás poslali své ženy a děti pryč k příbuzným a nevrátí se, dokud neuvěříme, že se situace zcela vrátí do normálu a že již nehrozí útok na naše domy a naše životy,“ dodal.
„Bohužel nenávist a diskriminace vůči křesťanům a dalším náboženským menšinám stále narůstá a vláda nedokázala situaci řešit a kontrolovat a místo toho zavádí politiku, která přímo i nepřímo podporuje nenávist vůči křesťanům, a to dělá náboženským menšinám v Pákistánu ze života peklo. Žijí ve strachu a obávají se o budoucnost svých dětí,“ poznamenal Maish.
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin
Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi.
-red- Datum: 22. srpna 2022 Foto: Pixabay – ilustrační