Církev se připojila k vládnímu pilotnímu projektu Singapuru proti radikalismu na sociálních sítích.
Zastavení internetového radikalismu, zejména na sociálních sítích: to je cílem pilotního projektu, který 26. června zahájila singapurská vláda a k němuž se připojila místní arcidiecéze. Na návrhu, který předložilo ministerstvo kultury a mládeže, se podílejí významné společnosti digitálního světa, jako jsou Facebook, Google, Twitter a Tik Tok, a také další náboženští představitelé, například Národní rada církví, Taoistická nadace a Hinduistická rada. Projekt bude rozdělen do tří seminářů pořádaných různými společnostmi v tomto odvětví, které se uskuteční v průběhu několika příštích měsíců a jejichž cílem bude zvýšit povědomí účastníků o citlivém obsahu a rizicích radikalismu na internetu. Ministr kultury AlvinTan vysvětlil, že je to téma stejně naléhavé jako kdykoli předtím, zejména poté, co pandemie donutila lidi více využívat internet, čímž se vystavili většímu riziku, že se setkají s extremistickým obsahem.
SOUVISEJÍCÍ – Singapurská arcidiecéze nesouhlasí s virtuálními sňatky
„Sociální sítě mohou lidi rozdělovat i spojovat,“ zdůraznil Tan, „proto společnosti, které se projektu účastní, hledají nejlepší způsob, jak pozitivně ovlivnit digitální svět, aby se stal společnou půdou, a ne konfrontací.“ Na seminářích bude konkrétně vysvětleno, jak nahlašovat nebezpečný obsah na internetu a jak vést otevřené debaty o konkrétních tématech, včetně náboženství a rasismu, vždy s konečným cílem „podpořit poselství míru, lásky a harmonie“.
U zrodu projektu jsou podle jeho organizátorů dramatické zprávy, jako například ta o šestnáctiletém křesťanském studentovi, který byl v lednu zatčen za plánování útoku na dvě mešity poté, co se nechal ovlivnit radikály na internetu. Nebo případ dvacetiletého muslimského vojáka, který byl v březnu zatčen za plánování ozbrojeného útoku proti Židům. Ve společnosti, jako je Singapur, jsou takovéto epizody bezprecedentní: země s přibližně 5,6 miliony obyvatel je multietnická a multináboženská. Většina obyvatel je čínského původu a vyznává buddhismus. Žije zde také mnoho muslimských Malajců, zatímco křesťané tvoří asi 15 % z celkového počtu obyvatel.
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin
Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi.
Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 6. července 2021 Foto: Wikimedia Commons – Singapur