Náraz ruského dronu do evangelikálního sboru v Kyjevě zabil otce a jeho pětiletou dceru, kteří dočasně žili v ubytovně poskytující přístřeší lidem prchajícím před válkou na východě Ukrajiny.
V noci ze soboty 22. na neděli 23. března způsobily dvě ruské řízené střely zkázu v areálu církevního sboru který se nachází v průmyslové oblasti na okraji hlavního města.
L. B., který na Ukrajině vede křesťanskou dětskou službu, řekl Evangelical Focusu, že první dron explodoval ve vzduchu a zasáhl střechu sboru, přičemž „způsobil škody stovkami menších kusů na zdech, vozidlech a v areálu“.
SOUVISEJÍCÍ – Vězněný ukrajinský kněz byl deportován do ruského pracovního tábora
Na sociálních sítích církevní sbor sdílel snímky zničených oken, trosek a také záznam z bezpečnostní kamery v okamžiku, kdy jeden z dronů zasáhl budovu. Úder poškodil také nahrávací studio, které slouží k vysílání jejich bohoslužeb.
Pak však vedle dočasného modulového domu, který církev využívala jako přístřeší pro lidi vysídlené v důsledku bojů na východě země, dopadla druhá bomba z bezpilotního letounu.
„Při výbuchu byl zabit otec rodiny a jeho dcera“. Dítěti bylo teprve pět let. „Matka přežila jen díky tomu, že ji tlaková vlna smetla a našli ji ležet na matraci několik metrů od domu,“ vysvětlil L. B. pro Evangelical Focus.
Podle svědectví byla nalezena živá 50 metrů od domu a převezena do nemocnice, kde byla ošetřena na jednotce intenzivní péče.
Oleksandr a Oleksandra spolu se svou dcerou Nicole sloužili v hostitelském sboru v různých oblastech, zejména s dětmi a mládeží. Oba také sloužili „lidem jako oni – vnitřně vysídleným osobám, které uprchly nebo zcela ztratily své domovy ve zničených městech Doněcké, Luhanské a Záporožské oblasti“, vysvětlil L. B.
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin
Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi.
-red- Datum: 28. března 2025 Foto: Emmanuil