Britská organizace vyzvala premiéra Borise Johnsona, aby poskytl azyl 14leté křesťanské dívce, která byla unesena, násilně nucena se vdát a konvertovat k islámu.
Aid to Church in Need, která podporuje pronásledované křesťany po celém světě, vyzývá křesťany, aby zapojili do online petice, která bude zaslána předsedovi britské vlády jménem katolické teenagerky Mairy Shahbaz z Pákistánu, která byla v dubnu unesena. V srpnu uprchla z domu svého údajného manžela Mohamada Nakashe, ale několik týdnů poté jí vrchní soud v Lahaurá nařídil, aby se vrátila ke svému únosci. Soud také rozhodl, že je legálně vdaná za muslima.
„Bez ohledu na to, jak soud nakonec rozhodne, její život bude navždy v nebezpečí,“ uvedla podle The Christian Post charita. „Hrozí ji zabití ze cti.“
Extrémisté v Pákistánu ji považují za odpadlíka a při první příležitosti ji zabijí. Její právník řekl, že hledají místo jejího pobytu. Mluvčí katolické charity John Pontifex uvedl, že „tento šokující případ je šance pro Británii, aby prokázala svůj závazek k bezpečnému pobytu křesťanů, kteří se tak často cítí opuštěni Západem.“
V pákistánské společnosti, která se v poslední době stále více radikalizuje, zůstává unášení příslušnic náboženských menšin stále společensky přijatelné. Lokální média se nezabývají případy znásilnění unesených nezletilých křesťanek, jejich přinucením ke změně náboženství a sňatku s často daleko starším únoscem.
Jedna z katolických novinářek pracujících v Pákistánu to nazývá „peklem nevinných jehňátek vystavených za kořist vlků”. Anee Muskan přitom upozorňuje na naprostý nezájem o toto zločinné počínání v prostředí bojujícím na Západě za práva žen.
Nejsilnějším hlasem pronásledovaných Pákistánek je papežská nadace Pomoc trpící církvi, které zajišťuje jejich rodinám právní pomoc a financuje nezbytnou podporu. Má to naprosto zásadní význam, protože většina unesených dívek pochází z chudých rodin, které nedokáží hájit svá práva. Takovouto podporu dostala v posledním měsících čtrnáctiletá Huma Younas, která po znásilnění muslimským únoscem otěhotněla, dále její vrstevnice Mairy Shahbaz a o rok mladší Arzoo Raja.
Přestože v mnoha pákistánských provinciích existuje zákaz sňatků s nezletilými, soudy považují takto uzavřené svazky za platné, protože odpovídají islámskému šariátnímu právu. Protestantská organizace Open Doors upozorňuje, že nucená manželství se zejména v islámských zemích stávají novou metodou pronásledování křesťanek.
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin
Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi.
-red- Datum: 6. prosince 2020 Foto: Wikimedia Commons – Boris Johnson