Společnost Netflix přináší nový dokument, který spojuje zkušenosti lidí, kteří v devadesátých letech prošli konverzní terapií.
Autoři snímku s názvem Pray Away (modlitbou to vyženeme) se zaměřili především na práci americké křesťanské organizace Exodus International, která se snažila „pomoci lidem, kteří si přáli omezit své homosexuální touhy.“ Ředitel Alan Chambers její činnost v roce 2013 ukončil a řekl, že konverzní terapie byla škodlivá.
Později se omluvil za veškerou způsobenou „újmu a bolest“.
Ačkoli neexistuje jasná definice konverzní terapie, podle portálu Premier, zahrnuje širokou škálu postupů ke změně nebo potlačení něčí sexuality nebo genderové identity.
Režisérka Kristine Stolakisová sdělila médiím, že v dokumentu vyprávěla svůj osobní příběh. „Můj strýc, který mi byl velmi blízký, prošel konverzní terapií, když se jako dítě projevil jako trans osoba,“ řekla Stolakisová.
„Nikdy se úplně nepřijal. V celibátu prožil celý život. Trpěl také obrovskými problémy duševního zdraví, od deprese, úzkosti, závislosti, přes obsedantně-kompulzivní poruchu až po sebevražedné myšlenky.“
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin
Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi.
-red- Datum: 15. srpna 2021 Foto: Netflix – Pray Away