Íránský nejvyšší vůdce, ajatolláh Chameneí, udělil soudcům zvláštní povolení obejít soudní řízení a poslat muže do vězení bez řádného procesu.
Íránský nejvyšší vůdce urychlil nespravedlivý případ íránského pastora poté, co byl obviněn z jednání „proti národní bezpečnosti“, za což dostal pět let vězení.
Matthiase Haghnejada zatkli loni v únoru členové Islámské revoluční gardy. Agenti vtrhli do kostela, když pastor Haghnejada měl své kázání. Ozbrojení muži zatkli také osm dalších lidí ze sboru.
Případ pastora řešil soudce Mohammed Moghiseh, který je známý tím, že se dopustil justičních omylů, zejména proti křesťanům. Soudce dokonce nedal podle portálu Faithwire pastorovi možnost si vybrat svého právního zástupce.
Nyní se ukázalo, že nejvyšší íránský vůdce ajatolláh Chameneí udělil soudcům, kteří případ řeší, zvláštní povolení obejít soudní řízení a poslat muže do vězení.
Mezi islámským režimem odsouzené patří pastor Matthias Haghnejad, Šahrooz Islamdust, Behnam Akhlaqi, Babak Hosseinzadeh, Mehdi Khatibi, Khalil Dehghanpour, Hossein Kadivar, Kamal Naamanian a Mohammad Vafadar.
V rozhovoru s Christian Solidarity Worldwide (CSW) zdroj blízký procesu řekl, že soudce Moghiseh jednal s očividně protikřesťanskou předpojatostí.
„Vypadalo to, jako by se soudce již rozhodl a povolil tento proces jako formalitu, než vyhlásil předem určený rozsudek,“ poznamenali.
Pastor Haghnejad nyní stráví následujících pět let za mřížemi za pouhé kázání evangelia.
V reakci na toto rozhodnutí pracovník CSW Kiri Kankhwende uvedl, že obvinění vznesená proti křesťanům byla „nadměrná, zcela neopodstatněná a představují kriminalizaci náboženství, kterou íránská ústava údajně uznává“.
Írán je na devátém místě na seznamu Open Doors, kde dochází k největšímu pronásledování křesťanů.
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novinAbychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi.
-red- Datum: 19. března 2020 Foto: Wikimedia Commons – ajatolláh Chameneí,