Mezináboženská letní škola spojuje křesťany, židy a muslimy

Ženeva – Tento týden se na ekumenickém institutu při Světové radě církví ve Švýcarsku setkali mladí lidé, aby se věnovali výzkumu a společnému dialogu o různých názorech judaismu, křesťanství a islámu.

Ekumenický institut Světové rady církví (WCC) je rovněž akreditován Ženevskou univerzitou. Kurz organizuje WCC ve spolupráci s Fondation de l’entre-connaissance v Ženevě a Fondation Racines et Sources v Ženevě.

Studenti pocházejí z Afriky, Asie, Karibiku, Evropy, Středního východu a Severní Ameriky.

Rev. Dr. Benjamin Simon, profesor ekumenické misiologie na ekumenickém institutu, přivítal studenty. „Každý rok se chceme nejen dozvědět o jiných náboženstvích a víře našich sousedů; to se děje vzájemným setkáním mezi studenty, ale také s představiteli náboženství, o němž mluvíme,“ řekl Simon. „Pouze prostřednictvím setkání a učení se od sebe, můžeme mezi sebou budovat mosty.“

Dr. Sophie Huber Kodbayeová, ředitelka Ženevského Centra pro dálkové a distanční vzdělávání, uvedla, že součástí trendu na Ženevské univerzitě je nabízet stále více inovativní a relevantní programy pro další vzdělávání.

Rev. Dr. Lawrence Iwuamadi, děkan Ekumenického institutu, uvedl, že ústav se vždy pokoušel interpretovat vizi WCC. „Musíme pracovat s lidmi dobré vůle a lidmi jiných náboženství,“ řekl. „Naše naděje spočívá v tom, že tyto mladé ženy a muži nebudou opouštět svou identitu, ale vidět i jiné perspektivy než své vlastní.“

V tomto roce se studium zaměřuje na úlohu náboženství při dosahování cílů udržitelného rozvoje sbírky 17 globálních cílů stanovených Organizací Spojených národů.

Pouze před několika lety objevila OSN, vládní představitelé a nevládní organizace výhodu spolupráce s komunitami založenými na víře a náboženstvími obecně při dosažení cílů. „Náboženství jsou na místní úrovni lidí, mluvících svým jazykem a řeší existenciální otázky, které lidmi otřásají,“ řekl Simon.

 

 

Autor: -mn-  Zdroj a Foto: WCC

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář