Maltská prokuratura řeší svědectví bývalého homosexuála

Zaměstnanec křesťanské charitativní organizace Matthew Grech půjde před soud za údajnou propagaci konverzních terapií v rozhovoru pro místní médium PMnews Malta.

Podle zákonů platných v této zemi, která od roku 2016 zakazuje konverzní terapii (jako první země EU), může být Grech v případě odsouzení potrestán pokutou ve výši 5 000 eur nebo až pěti měsíci vězení.

Portál Evangelical Focus informuje, že dva moderátoři pořadu PMnews rovněž obdrželi předvolání k trestnímu soudu, který bude jejich případ projednávat 3. února. 

SOUVISEJÍCÍV Anglii byla zatčena aktivistka za tichou modlitbu v blízkosti kliniky poskytující potraty

Během pořadu se zaměstnanec charity podělil o svůj životní příběh a zdůraznil, že nesouhlasí s termínem „konverzní terapie“. Nevyzýval diváky k účasti na terapii ani nikoho nenabádal, aby vyhledal pomoc v případě nežádoucí přitažlivosti ke stejnému pohlaví.

Porušení svobody projevu

Po rozhovoru obdržel Grech od maltské policie informaci o zahájení trestního stíhání . „Byl jsem v šoku, když mi policie zničehonic zavolala a řekla, že mě předvolává k výslechu“.

Podle Grecha „to ukazuje, jak jsou odhodláni potlačit jakoukoli debatu o těchto otázkách. Já jsem však odhodlán zvýšit povědomí o nebezpečí, které zákazy konverzní terapie představují a budou představovat nejen pro církve a společnost na Maltě, ale na celém světě“.

„Zákaz konverzní terapie vytváří ideologický dominový efekt. Lobby za práva homosexuálů si osvojuje jediný morální názor na lidskou sexualitu a vnucuje ho celé populaci […] Každý, komu záleží na svobodě slova, by měl být znepokojen tím, co se mi děje,“ dodal.

Jak Evangelical Focus píše dále, Grech zdůraznil, že se o své svědectví bude dělit i nadále, „protože nechci, aby ostatní prošli tím, čím jsem prošel já. Nechci, aby se stali oběťmi nechtěných sexuálních pocitů. Nechci, aby byli okradeni o biblickou stránku příběhu týkajícího se sexu, sexuality a manželství“.

Andrea Williamsová, Grechova právnička a výkonná ředitelka Křesťanského právního centra, řekla: „Kriminalizovat někoho za to, že vypráví svůj příběh o svobodě od nežádoucího sexuálního chování, je diskriminační a porušuje jeho křesťanské svobody a základní lidské právo na svobodu projevu. Pokud bude Matthew odsouzen, budeme svědky umlčování mužů a žen, kteří na Maltě hledají pomoc,“ uvedla Williamsová podle Evangelical Focus.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 23. ledna 2023 Foto: CC Search – Matthew Grech

Tags: ,,,,,

4 Komentáře

  1. Zařadit vyšetřování člověka propagujícího zakázanou manipulativní „konverzní terapii“ do rubriky „Perzekuce“ je chucpe.
    I katolická církev považuje homosexualitu za vrozenou.
    Dali byste sem taky třeba propagátora zakázané ženské obřízky?

    Odpověď
  2. Dřív, než napíšete takový ideologický blábol, by bylo na místě, abyste se dúkladně seznámil s příběhem (svědectvím) tohoto člověka. Pak ho rozsuďte.
    Zajímalo by mne v této souvislosti, jak byste reagoval na tento příběh afroamerické manželky bývalého progresivně liberálního starosty New Yorku Chirlane McCray, která, v roce 1979 publikovala esej v časopise Essence s názvem „Jsem lesbička“. V tomto eseji seMcCray „upřímně přiznala ke své sexualitě a vyjádřila vděčnost, že se vyrovnala s tím, že preferuje ženy. Časopis Essence později popsal esej jako „přelomový“ a tvrdil, že to bylo „možná poprvé, kdy černá lesbická žena mluvila tak otevřeně a upřímně o své sexualitě v černošském časopise“. Co se ale nestalo? Chirlane McCray se později, v roce 1991 seznámila s mužem jménem Bill de Blasio (pozdějším starostou New Yorku), v době, kdy oba pracovali na newyorské radnici jako spolupracovníci tehdejšího starosty Davida Dinkinse. V té době byl de Blasio asistentem místostarosty a McCray mu psala projevy. McCray a de Blasio se do sebe zamilovali, vzali se v roce 1994 a měli spolu 2 děti. Když pak byla Chirlane McCray dotazována ohledně své sexuální orientace, prohlásila, že nesnáší „štítky“ (labels). A na ještě pozdější dotaz ohledně eseje z roku 1979 (v roce 2012), poznamenala: „V 70. letech jsem se identifikovala jako lesba a psala o tom. V roce 1991 jsem potkala lásku svého života, svého muže a vzala si ho.“

    Odpověď
  3. >Zařadit vyšetřování člověka propagujícího zakázanou manipulativní „konverzní terapii“ do rubriky „Perzekuce“ je chucpe.<

    Krásně řečeno, tedy spíš napsáno. Jen v jedné větě je toho tolik:

    1) „Perzekuce je chucpe… vyšetřování člověka…“ Z dostupných informací (možná je Adam Hladký lépe informován … spíš asi není) je onen člověk TRESTNĚ STÍHÁN policií za to že mluvil o svých zkušenostech, tedy je perzekvován. Adam Hladký asi nepovažuje policejní vyšetřování a trestní stíhání s hrozbou pokuty 5.000,- europeněz + 5 měsíců žaláře za perzekuci.

    2) „propagujícího“? dle mediálních zpráv nic nepropagoval kromě toho, že mluvil o svých osobních zkušenostech.

    3) „zakázanou“? Že je něco zakázané neznamená že je zákaz správný, velmi často je tom naopak, viz historie před 35 lety i dnes.

    4) „manipulativní terapie“ co je manipulativního na tom, když někdo dobrovolně hledá pomoc, jak se zbavit nechtěné sexuální přitažlivosti?

    V mediálním světě mezi nejnenáviděnější osoby patří právě bývalí homosexuálové, kteří svou úchylku opustili a mají odvahu o tom mluvit. Možná ještě větší mediální nenávist za strany mediálích sekerníků stíhá nešťastníky a nešťastnice kteří byli často nevratně vmanipulování do „změny pohlaví“ (uvozovky protože to není možné, jedná se pouze o zmrzačení dotyčné osoby) a snaží se toto neštěstí nějak napravit.

    Adam Hladký k takovým uvědomělým sekerníkům nové společnosti snad nepatří? Potom ale proč napsal to co napsal?

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář