Křesťanská reformovaná církev požádala sbory schvalující homosexualitu, aby činily pokání nebo opustily denominaci 

Křesťanská reformovaná církev v Severní Americe, jedna z nejstarších denominací ve Spojených státech, odhlasovala ve středu (19. června) na svém výročním celostátním shromáždění v poměru 134:50, že vedoucím sborů bude uloženo „omezené pozastavení činnosti“, pokud jejich sbory veřejně přijmou členy z LGBTQ+ komunity, čímž poruší oficiální postoj CRCNA ke vztahům osob stejného pohlaví. 

Synoda také v úterý (18. června) odhlasovala zpřísnění pravidel pro způsob, jakým sbory vyjadřují své neshody s řídícím orgánem denominace.

SOUVISEJÍCÍJak se Křesťanská reformovaná církev vrátila zpátky ke svým biblickým kořenům

Religion News Service píše, že stejně jako ostatní křesťanské denominace v posledních letech i CRCNA diskutuje o začlenění a účasti LGBTQ+ osob a párů na životě církve. Před dvěma lety synoda CRCNA odhlasovala, že do své oficiální definice „necudnosti“ zahrne vedle dalších projevů chování, jako je cizoložství, polyamorie a užívání pornografie, také „homosexuální sex“. Tento krok povýšil postoj církve vůči LGBTQ+ chování na konfesní status, což znamená, že každý, kdo v církvi zastává funkci, musí prosazovat toto přesvědčení. 

Přestože synoda potvrdila své přesvědčení, že sex mezi osobami stejného pohlaví je hříšný, odmítla jej označit za „otázku spásy“, což může vést k tomu, že si jej někteří vykládají jako těžší hřích než ostatní.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. Foto: Wikimedia Commons

Tags: ,

1 Komentář

  1. Bylo by nepochybně zajímavé, pokud by se zde rozběhla diskuse na toto téma (především mezi zastánci pouhého jednoho života), kde se stala chyba a zda se vůbec stala.
    Podle Bible nepochybně ano, ale opět si v tom případě musíme položit otázku – na čí straně? Na straně Stvořitele, či na straně člověka? Pokud na straně Stvořitele, tak jakou podivnou hru s člověkem hraje? Pokud ovšem budeme vycházet ze Stvořitelovy dokonalosti, pak připadá v úvahu druhá možnost a tou je chyba na straně člověka. A kde k té chybě, ale nejen té, ale mnoha a mnoha dalším vlastně přišel nebo kde a kdy je zasel a sklízí?
    Bojíme se a schováváme za náboženství.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář