Křesťané jsou vyzýváni, aby se modlili za média a za ty, kdo v nich pracují.
Apel organizace Křesťané v médiích přichází v době, kdy bylo jen v letošním roce zabito 49 novinářů a pracovníků médií a 524 jich je v současné době ve vězení.
Podle celosvětového žebříčku sestaveného organizací Reportéři bez hranic jsou na tom se svobodou tisku nejhůře Severní Korea, Eritrea a Írán, přičemž na konci tabulky se nachází také Čína.
Výzva k modlitbě podle portálu Premier přichází v době, kdy je důvěra v mnoho zpravodajských zdrojů na historicky nejnižší úrovni a dezinformace patří mezi často diskutované problémy.
V projevu na výroční bohoslužbě, která se konala tento měsíc v Londýně, vybídl Simon Thomas křesťany, kteří uvažují o kariéře v médiích, aby „drželi Boha přímo v centru všeho, co dělají“.
„Vpusťte Boha do každé oblasti. Dostaví se neúspěchy, budete mít sny, které se nenaplní tak, jak jste chtěli, ale Bůh vás povede. Dovede vás na místo, kde máte být,“ pokračoval.
Bývalý moderátor pořadu Sky Sports při bohoslužbě řekl, že se snaží otevřeně hovořit o své víře. „Hlásím se ke své víře. Pokud budu mít někdy pohovor o práci v médiích, budu o své víře mluvit, protože je součástí toho, kdo jsem,“ uvedl podle portálu Premier.
Organizace ve Spojeném království, která se označuje jako Společenství křesťanů pracujících v médiích a s médii, uvedla: „Ať už je milujeme, nebo nenávidíme, média hrají v našich životech zásadní roli. V nejlepším případě dávají média hlas těm, kteří jsou bez hlasu, pohánějí mocné k odpovědnosti a upozorňují na nespravedlivé praktiky, přičemž nás zároveň baví a informují.“
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin
Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi.
-red- Datum: 3. listopadu 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační