Katolická charitativní organizace Aid to the Church in Need děkuje svým podporovatelům za finanční dary, které jí umožnily zintenzivnit pomoc pronásledované církvi.
Lidé v loňském roce darovali o 141 milionů Kč více než v roce 2019, protože organizace v reakci na šíření koronaviru připravila projekty, které reflektovaly rostoucí pronásledování křesťanů.
Výkonný ředitel ACN Dr. Thomas Heine-Geldern podle portálu Premier uvedl: „Pandemie nejenže obrátila naši vlastní práci vzhůru nohama, ale také dramaticky zhoršila situaci křesťanů v mnoha oblastech světa, kteří se ocitli doslova, téměř přes noc, bez práce, platu nebo jídla.“
SOUVISEJÍCÍ – Křesťanské organizace reagují praktickou i duchovní pomocí na šíření koronaviru
Dále dodal: „Během této dramatické situace však podporovatelé ACN zůstali věrni. Tato obrovská vlna štědrosti v nás zanechává hluboký pocit vděčnosti.“
„Bylo to docela nepředvídatelné, zejména proto, že krize způsobila hlubokou ekonomickou nejistotu a potíže nám všem.“
„Jsme vděční našim partnerům, kteří přišli na pomoc svým trpícím bratrům a sestrám, když v roce 2020 vypukla globální pandemie, která ovlivnila mnohé oblasti života,“ cituje portálu Premier národního ředitele britské kanceláře Aid to the Church in Need Neville Kyrke-Smitha.
„Mnoho duchovních, zejména v Africe a Latinské Americe, se spoléhalo na dary během bohoslužeb. Pro některé pastory to byl jejich jediný zdroj příjmu během lockdownu.“
Finanční podpora pro Afriku se zvýšila na 32,6 procenta (z 29,6 v roce 2019), což bylo způsobeno nejen pandemií, ale také rostoucí hrozbou islamistického extremismu.
Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
Dr. Heine-Geldern v této souvislosti uvedl: „Jsme velmi znepokojeni, zejména pokud jde o země regionu Sahel, kde dochází k rapidnímu nárůstu terorismu. Pandemie ještě více zkomplikovala situaci uprchlíků a v mnoha případech je církev jedinou institucí, která lidem stále zůstává.“
Dalším prioritním regionem byla Asie, která v roce 2020 obdržela 18 procent z celkové částky určené na pomoc. Podle jedné analýzy došlo v loňském roce v Indii k 327 případům diskriminace nebo perzekuce proti křesťanům.
ACN loni podpořilo celkem 4 758 projektů po celém světě. Britská kancelář charity podpořila 394 projektů v 82 zemích.
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin
Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi.
-red- Datum: 29. června 2021 Foto: screenshot YouTube