Křesťané po celém světě se v neděli 10. listopadu sjednotili v modlitbách za sirotky a na bohoslužbách informovali o situaci osamělých dětí. Hledali se také způsoby, jak by jim křesťané mohli pomoct. První bohoslužba za sirotky se konala před 11 lety v Zambii a postupně se tato iniciativa rozšířila do dalších častí světa.
„Letos se akce zúčastní křesťané v 92 zemích. Bůh představuje obzvláště lásku ke zranitelným dětem a jako lidé můžeme tuto lásku odrážet,“ řekl Jedd Medefind, prezident Křesťanské aliance pro sirotky pro The Christian Post. „Je úžasné vidět, jak Bůh požehnal jednoduchý nápad, který začal v malém kostele v Zambii a použil jej k šíření lásky a péče o sirotky a k podpoře mládeže mezi křesťany po celém světě.“
Podle odhadů aliance pro sirotky je na světě 140 milionů osiřelých dětí. Počet dětí žijící na ulici nebo v ústavní péči se pohybují mezi 2 až 8 miliony.
„Jak často říkáme, ne každý je povolán k pěstounství nebo k adopci,“ poznamenal Medefind, „ale každý může hrát nějakou roli v péči o sirotky a vdovy,“ dodal.
„Potřeba v této oblasti je opravdu velká, ale je tu jedna statistika, na které záleží více než na kterékoli jiné – stačí jen jeden vroucný vztah, který změní celý život,“ poukázal na potřeby, kterou mají děti bez rodičů.
„To vše není jen z důvodu povinností, nějaké viny či idealismu,“ zdůraznil Medefind. „Je to reakce na Boží lásku a péči, kterou nás přivítal do své rodiny. Jednoduše řečeno, milujeme, protože On nás miloval jako první,“ poukázal Medefind na důležitý princip.
Letošní téma bohoslužby pro sirotky bylo, že „Otec sirotků, obhájce vdov je Bůh v obydlí svém svatém,“ ze Žalmu 68, 6.
„Tyto bohoslužby se staly platformou, která zvyšuje informovanost o potřebě výchovy dětí v rodinách, nikoli v sirotčincích. Tato událost napomáhá při náboru pěstounských a adoptivních rodin. Výsledkem je, že máme mnoho křesťanů, kteří se stali pěstounskými a adoptivními rodiči. Církev hraje klíčovou roli v obhajování pomoci dětem, aby patřily do milujících a pečujících rodin,“ řekl pro CP Sebilu Bodja, který žije v Etiopii.
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novinAbychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi.
-mn- Datum: 15. listopadu 2019 Foto: Pixabay – ilustrační