Katolická charismatická konference se letos ruší

Kvůli předpokládanému trvání omezení souvisejících s nouzovým stavem se letos v Brně neuskuteční Katolická charismatická konference. Proglasu to potvrdila koordinátorka Kateřina Lachmanová.

„Program už byl hotový a hosté pozvaní, z Česka i ze zahraničí. Nikdo ale dneska nedovede odhadnout, kdy bude ta epidemie vrcholit a ustupovat, a jestli bude začátkem července vůbec tak velká akce povolena,“ sdělila za organizační tým Kateřina Lachmanová.

I kdyby však povolení nastalo, je podle Lachmanové ve hře stále spousta neznámých, například zda budou otevřené hranice, neposune se školní rok či zda budou volné studentské koleje. Podle Lachmanové je pro pořadatele zrušení krokem, který činí s těžkým srdcem. „Nastalá krize nás však může posunout lidsky a duchovně dál, ačkoli bychom si ji sami nevybrali,“ dodala teoložka.

Historie katolického charizmatického

Historie katolického charizmatického hnutí sahá ke katolické Duquesne Universitě v Pittsburghu  V lednu 1967 se profesoři Ralph Keifer a Patrick Bourgeois zúčastnili modlitebního setkání, kde přijali křest Duchem svatým.

V únoru 1967 požádali další lidé na víkendovém shromáždění na Duquesne University profesora Keifera, aby se za ně modlil, přijali Ducha svatého a mluvili v duchovních jazycích. Tomuto víkendu se dnes říká „Duquesne víkend“ a považuje se za počátek katolické charizmatické obnovy ve Spojených státech.

Charismatická zkušenost se brzy rozšířila za hranice univerzity a začala ovlivňovat život ve farnostech a dalších katolických institucích. První konference se začaly pořádat na kampusu Notre Dame v South Bend v Indianě v polovině 70 let minulého století.

V roce 1975 přišlo deset tisíc poutníků z více než šedesáti zemí světa do Říma, aby dosvědčili svoji věrnost katolické církvi. Papež Pavel VII. tehdy označil obnovu jako „velkou šanci pro církev a svět.“

 

Autor: Radio Proglas, -red-  Datum: 24. března 2020  Foto: CC Search – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář