Írán předvolá křesťany, aby vysvětlili, proč se odvrátili od islámu

Teherán – Íránský ministr Mahmúd Alavi minulý víkend vyjádřil znepokojení nad šířením křesťanství v islámské republice a řekl, že někteří konvertité ke křesťanství byli „svoláni“, aby vysvětlili, proč konvertovali.

65 letý Alavi vystoupil před šiitskými duchovními v sobotu, den před začátkem Ramadánu. Podle Christian Today, Alavi obviňoval „evangelikální propagandu“ z nárůstu íránských muslimů konvertujících na křesťanství v určitých oblastech země. Navzdory tomu, že křesťané jsou pronásledováni, v zemi, kde politická moc je spjatá s islámem, zažívá křesťanství dynamický růst.

Podle rozhlasu Farda, Alavi řekl klerikům, že ministerstvo ve spolupráci s největším islámským seminářem v zemi, vyslali jednotlivce a instituce, které jsou aktivní v „boji proti obhájcům křesťanství,“ do oblastí, kde muslimové konvertují nejvíce.

Alavi také řekl, že v provincii Hamadan v severozápadním Íránu vláda neměla jinou možnost než svolat muslimské konvertity ke křesťanství, aby se jich zeptali, proč přijali jiné náboženství.

„Někteří z nich řekli, že hledali náboženství, které by jim dalo vnitřní pokoj a společenství,“ uvedl Alavi. „Řekli jsme jim, že islám je náboženství společenství a pokoje“.

Podzemní sbory rostou napříč Íránem, i když se musí setkávat v tajnosti, protože riskují mučení a uvěznění v islámské republice. Věřící mohou být zatčeni za kázání evangelia nebo za to, že Bible je přeložena do perštiny. Ačkoli je těžké získat přesné informace o tom, kolik křesťanů v Íránu je, odhady se pohybují od 800 000 do více než 1 milionu.

Open Doors, organizace, která působí v desítkách zemí, aby pomohla pronásledované církvi, uvádí, že konvertité ke křesťanství „nesou nápor“ pronásledování v Íránu, ať už od vlády nebo od vlastní rodiny. Open Doors informuje, že počátkem roku bylo zlikvidováno několik domácích sborů, včetně případů, kdy byly všichni členové zatčeni. „Většina z nich již nefunguje jako domácí sbor,“ vysvětluje Open Doors.

Írán je ministerstvem zahraničí USA označen za „zemi zvláštního zájmu“ pro „systematické, pokračující a závažné porušování náboženské svobody“. Open Doors řadí Írán na 9. místo mezi nejhoršími zeměmi na světě, pokud jde o pronásledování křesťanů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Wikipedie – Mahmúd Alavi

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář