Známý evangelikální lídr a syn Billyho Grahama Rev. Franklin Graham vystoupil proti jedné z priorit LGBT lobby a varuje, že takzvaný zákon o rovnosti by měl „katastrofické důsledky“ jak pro náboženskou svobodu, tak pro práva žen.
Novela o rovnosti by pozměnila zákon o občanských právech z roku 1964 tak, aby zahrnoval „pohlaví“, „sexuální orientaci“ a „genderovou identitu“ mezi výslovně uznávané kategorie „nediskriminace“ ve veřejném životě.
Zákon by přinutit zaměstnavatele, aby uznali „genderovou identitu“ a zakazoval by „diskriminovat“ na základě „sexuální orientace“ nebo „genderové identity.“
Franklin Graham řekl: „Zákon o rovnosti“ povede k pronásledování křesťanů „jako nikdy předtím.“
Demokraty kontrolovaná Sněmovna reprezentantů v květnu hlasovala pro schválení návrhu zákona, před kterým Graham varuje, že by mohl v závislosti na výsledku voleb v příštím roce vstoupit v platnost, uvádí WND.
„Pokud se většina v Senátu změní, nebo pokud dostatek republikánských senátorů změní svůj postoj, bude to na prezidentovi, aby návrh zákona vetoval,“ napsal Graham v časopisu Billy Graham Evangelistic Association.
Pokud se to stane, křesťanští zaměstnavatelé „ztratí veškerou ochranu, aby mohli vybírat zaměstnance, kteří dodržují jejich biblický normy víry. Křesťané budou pronásledováni za své upřímné přesvědčení jako nikdy předtím. Jasné učení Bible o hříchu homosexuality a potratu bude nepochybně považováno za „nenávistný projev“.
„Namísto nabízení smysluplné ochrany jednotlivcům by zákon o rovnosti zavedl rozsáhlé nové normy, které by negativně ovlivnily nenarozené děti, zdravotní péči, charitativní služby, školy, soukromí, atletiku, svobodu projevu, náboženské svobody a rodičovská práva,“ uvedlo podle LifeSiteNews pět členů Konference amerických katolických biskupů (USCCB) v prohlášení v květnu.
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novinAbychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi.
-mn- Datum: 3. října 2019 Foto: CC Search – Franklin Graham
1 Komentář
Arnošt Kobylka
Jen na okraj: Tohle už v ČR dávno platí. A nepřipadá mi, že by někdo zde byl diskriminován.