Franklin Graham mluví o evangelizaci, učednictví a Trumpovi na britském turné „Bůh tě miluje“ 

Franklin Graham vystoupil 22. června ve skotském Glasgow v divadle OVO Hydro, kde si ho v rámci jeho turné Bůh tě miluje ve Velké Británii přišlo poslechnout tisíce lidí. 

Před svou zastávkou v Birminghamu, kam minulou sobotu přijelo více než 8 000 lidí z celé Velké Británie, aby si poslechli Grahamovo kázání, hovořil s Christian Today o poselství, které přináší, a o tom, proč se do Velké Británie stále vrací.

CT: Jste rád, že jste opět ve Velké Británii?

Rozhodně, jsem šťastný, že jsem zpátky. Těšili jsme se na to a je pro nás velkou ctí být v tomto městě.

CT: Neděláte jen jednu akci, ale vaše organizace BGEA spolupracuje s místními církvemi při přípravě. Jak to probíhalo?

Šlo to velmi dobře. Demografické složení tohoto města a vlastně celé Velké Británie je velmi odlišné od doby před 60 nebo 70 lety, kdy zde můj otec [Billy Graham] působil. A je tu celá nová skupina sborů, které jsou evangelikální, nadšené a získávají duše. Do této akce je zapojeno téměř 500 místních sborů, které se účastní na takové úrovni, jakou jsme dosud neviděli. Je to neuvěřitelné.

SOUVISEJÍCÍ Více než 8 000 návštěvníků se v Birminghamu účastnilo akce Bůh tě miluje, kterou vedl Franklin Graham 

CT: Co bylo hlavní poselství sobotní akce? 

Chtěl jsem, aby lidé slyšeli a pochopili, že Bůh je miluje a že Ježíš Kristus prolil svou krev a zemřel za naše hříchy, ale třetího dne byl vzkříšen k životu, a pokud v něj vložíme svou víru a důvěru, Bůh nám odpustí hříchy, očistí nás a dá nám dar věčného života. To je to, co chci pro každého člověka; poznat Boží lásku a zažít Jeho odpuštění a mít naději na věčný život skrze víru v Jeho Syna, Ježíše Krista.

CT: Toto není vaše první turné ve Velké Británii, je to součást delšího probíhajícího turné. Jaký dopad vidíte v průběhu turné?

Loni a předloni jsme byli v Londýně a dopadlo to mimořádně dobře a příští rok tam budeme znovu, takže je to proces budování. To, co jsme chtěli v posledních letech dělat, bylo věnovat čas tomu, abychom jezdili do různých měst a komunit a hlásali evangelium.

Jedna věc je mluvit o evangelizaci a druhá věc je, když někdo přijde a vidí její demonstraci – když vidí prosté kázání evangelia, pozvání a lidi, kteří se zvedají ze svých míst, aby přišli dopředu a vyznali své hříchy a vložili svou víru a důvěru v Krista. Modlím se za to, aby se našli mladí pastoři a mladí muži a ženy, kteří to uvidí a dostanou od Boha do srdce volání, že to je to, co chtějí ve svém životě dělat.

CT: Když jste poprvé přijel do Velké Británie, přijetí bylo nepřátelské. Mnoho míst zrušilo vaše rezervace a vy jste se obrátili na soud, který jste vyhráli. Jaké bylo přijetí tentokrát?

Nepřátelství nebylo ze strany církví, ale ze strany majitelů pronajatých arén. Ale to už se vyjasnilo. S místy konání máme dobré vztahy a myslím, že Bůh si to všechno použil k tomu, aby to udělalo reklamu a inspirovalo lidi k modlitbě, a to je strašně důležité. Lidé se začali modlit a viděli jsme, jak Bůh vyřešil každé místo konání a každý problém, a všechny tyto věci se napravily. Takže jsme nadšeni, že tu můžeme být.

CT: Co vás nutí jezdit do Británie? Jaké potřeby zde vidíte?

Především Velká Británie měla na mou zemi obrovský vliv. Z této země přišlo do Spojených států tolik pastorů a misionářů, takže cítím, že máme povinnost investovat do této země tak, jako ona investovala do nás. A každá generace je nová a mění se a je třeba ji evangelizovat. Spojené království zažilo v posledních 40 až 50 letech velké kulturní a demografické změny, takže je důležité, abychom navázali vztahy s církvemi, abychom přišli, stáli jim po boku a pomáhali jim v této oblasti evangelizace.

CT: Zdá se tedy, že součástí vašeho poslání je na jedné straně evangelizace, oslovování těch, kteří ještě nejsou křesťany, a na druhé straně posilování těch, kteří křesťany jsou?

No, je to sdílení Božího slova s lidmi, kteří ho nikdy neslyšeli. A pak je to sdílení Božího slova s lidmi, kteří ho slyšeli, ale ještě se nerozhodli. A pak je to povzbuzování církví a pomoc při jejich posilování. To je důležité, protože právě místní církve provádějí následnou péči a učednictví s lidmi, kteří se přihlásí, aby se rozhodli pro Krista.

CT: Letos se na obou stranách Atlantiku blíží velké volby a jak ve Spojených státech, tak ve Velké Británii panuje velké rozdělení. Jakou roli mohou v tomto kritickém roce sehrát křesťané?

V první řadě je třeba se modlit. Většina světa nemá možnost volit nebo volit může, ale nic to neznamená, protože se s nimi nepočítá. Ale ve Spojených státech a ve Velké Británii máme možnost volit a myslím, že je to důležité.

Často myslíme na ty, kteří kandidují na předních místech kandidátní listiny na prezidenta nebo premiéra, ale jsou tu i volby na dalších místech, které jsou nesmírně důležité. Například ve Spojených státech můžeme volit lidi, kteří zasedají ve školských radách, a myslím, že to jsou jedny z nejdůležitějších voleb. V naší zemi jsme byli svědky hrozných posunů, protože lidé nevěnovali pozornost volbám do místních školních rad. Křesťané by měli kandidovat a získat kontrolu nad školními radami.

SOUVISEJÍCÍ – Zákonodárci odhalili v americkém Kapitolu sochu Billyho Grahama

CT: Naposledy jste byl velmi silným zastáncem bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Budete ho volit i tentokrát?

Byl jsem podporovatelem jeho politiky, ale nevedl jsem pro něj kampaň, ani v roce 2016, ani v roce 2020. A tentokrát nevíme, možná bude ve vězení! Politika v naší zemi je tak zpackaná a je to velmi znepokojující, ale přesto se musíme modlit, aby se ve vedení stala Boží vůle, a to nejen v USA, ale i tady v této zemi.

CT: V našem světě je v současné době mnoho otřesů. Co byste řekl někomu, kdo se ptá „kde je v tom všem Bůh?“.

Bůh je na stejném místě jako vždycky: klepe na srdce každého člověka. Chce vstoupit do vašeho srdce. Když se podíváme na všechny problémy ve světě, nemůžeme obviňovat Boha, protože jsme se k němu obrátili zády. Bůh je stále zde, jen jsme mu nenaslouchali. On však klepe na srdce každého jednotlivce a chce vstoupit, pokud mu to dovolíme. Proto jsme tady v Birmě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Zdroj: Christian Today Datum: 27. června 2024 Foto: BGEA – Franklin Graham

Tags: ,,,,

3 Komentáře

  1. Z tohoto rozhovoru jsem nesmírně zklamán. Pokud by měl Graham spojení s Bohem, nemohl by se zastávat Trumpa. Ten se sice hlásí ke křesťanství, ale to samé dělal i Hitler. Hitler byl v těžkém rozporu s Boží vůlí, Trump také. Pokud 2x vyměnil manžellu za mladší model, jak může být věrný svému národu? Své tvrzení, že mu byly ukradeny volby nedoložil důkazy, takže lhal. Jak může „Boží muž“ podporovat veřejného lháře? Jak může podporovat člověka, který iniciováním útoku na Kapitol rozbíjel demokracii?

    Odpověď
  2. Americký profesor Allan Lichtman od roku 1984 správně předpověděl všechny výsledky amerických prezidentských voleb. Nyní favorizuje Bidena, ale říká, že to není definitivní protože se ještě může stát mnohé. O Trumpovi se vyjádřil takto:

    „Trump neskrývá, kdo je a co by udělal. Řekl, že hned první den bude diktátorem. A jakmile se jednou stanete diktátorem, své moci se nevzdáte. Vítězství Trumpa by znamenalo zánik americké demokracie. Slíbil, že jeho mandát bude mandátem pomsty, že využije prezidentské pravomoci, aby potrestal své nepřátele. A seznam jeho nepřátel je nesmírně dlouhý.

    V Trumpově vládě by žádný Američan nebyl v bezpečí. Dal také jasně najevo, že obdivuje diktátory po celém světě, například Vladimira Putina. Takže zapomeňte na pomoc Ukrajině. To se v případě Trumpova vítězství nestane. A nedej bože, co by se mohlo stát, kdyby Putin přesáhl hranice Ukrajiny.“

    Nechápu, proč Franklin Graham nebije na poplach.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář