V reakci na probíhající konflikt mezi Izraelem a Palestinou vyzývají evangelikálové křesťany po celém světě, aby se přidali k iniciativě nazvané Globální den modliteb za mír a bezpečnost na Blízkém východě.
„Vyzýváme evangelikály a další křesťany po celém světě, aby se modlili za Izraelce a Palestince, kteří se stali obětí teroristů z Hamásu,“ píše se podle The Christian Post ve společné výzvě pastorů Johnnieho Moora a Samuela Rodrigueze.
Hamás zahájil raketové útoky na Izrael po soudním sporu o vystěhování několika palestinských rodin z východního Jeruzaléma a po střetech izraelské policie s Palestinci poblíž mešity Al-Aksá.
Související – Německo se potýká s antisemitskými incidenty, včetně útoků na synagogy
„Evangelikálové se pozastavili, aby bránili stát Izrael a židovský lid před teroristy Hamásu a jejich íránskými podporovateli,“ řekl Moore pro The Jerusalem Post. Vysvětlil, že po šíření dezinformací ze strany Hamásu se jako křesťané rozhodli sjednotit a společně se ve svých sborech modlit za Izrael.
ICEJ daruje izraelským městům 15 protiraketových krytů
Uprostřed intenzivního raketového ostřelování, jež v těchto dnech Izrael zakouší, zintenzívnilo Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém finanční podporu, která umožní dodat dalších patnáct přenosných protiraketových krytů. Devět z nich bude co nejdříve umístěno v ohrožených izraelských obcích blízko hranice s Pásmem Gazy a dalších šest jich bude určeno pro vesnice podél severní hranice s Libanonem.
Díky štědrým darům křesťanů z celého světa se počet těchto krytů, které ICEJ pořizuje od roku 2008, zvýší na celkových 132. Velká většina z nich byla dodána do měst na jihu podél hranice s Gazou a zbylé jsou určeny pro hraniční pásmo s Libanonem na severu. ICEJ nyní naléhavě vyzývá své podporovatele po celém světě, aby přispěli na financování dalších krytů.
Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
„Chceme udělat vše, co je v našich silách, abychom v těchto těžkých dnech neustálých raketových útoků Hamásu z Gazy stáli v solidaritě s Izraelem,” řekl prezident ICEJ dr. Jürgen Bühler. „Na prvním místě poskytujeme život zachraňující kryty nejohroženějším izraelským komunitám, které jsou nejblíž k Pásmu Gazy, kde protiraketový systém Železná kopule je při zneškodňování raket méně účinný.
Izraelští občané v tomto pohraničním pásmu mají jen několik sekund na to, aby doběhli do bezpečí, a již mnohokrát nám vyprávěli, jak jim tyto kryty zachránily život. Dodávají také rodinám žijícím v tomto nebezpečném písmu potřebný duševní klid, aby lidé dokázali žít svůj každodenní život navzdory neustálému ohrožení raketami,“ dodal dr. Bühler.
ICEJ spolupracuje s partnerskou izraelskou organizací Operation Lifeshield, s jejíž pomocí byly už rozmístěny desítky krytů od pohraničního městečka Keren Šalom na jihu až po města Sderot a Aškelon. Většina byla darována školám, denním centrům, lékařským klinikám, centrům pro mládež, kulturním domům a dalším veřejným budovám, které bez adekvátních krytů nemohou v době krize vůbec fungovat. V současné době se vyrábí dalších patnáct krytů podle specifikací izraelské armády a jejich dodávka se uskuteční co nejdříve, jakmile to bude možné. Přicházejí však stále další naléhavé žádosti o kryty z míst, kde regionální velitelé pro bezpečnost identifikovali mezery v civilní obraně. Proto ICEJ vydává tuto naléhavou výzvu křesťanům na celém světě, aby pomohli tuto kritickou potřebu naplnit.
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin
Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi.
-red- Datum: 20. května 2021 Foto: Wikimedia Commons – Jeruzalém