Trump a jeho zneužití Bible jsou problémem v náročném úkolu, kterým je vyzvat lidi, aby přistoupili k Bibli bez předsudků. Portál Evangelical Focus kritizuje gesto amerického prezidenta, který se s Biblí v ruce postavil před episkopální kostel ve Washingtonu.
V zpravodajských službách po celém světě se objevil jeden obrázek: Donald Trump drží Bibli před církevní budovou.
Kostel sv. Jana tradičně navštěvují američtí prezidenti. Ten se ale v důsledku nepokojů stal místem, kde vypukl požár. Následující den Donald Trump na tiskové konferenci oznámil důrazná opatření k ukončení protestů a řekl, že teď jde vzdát úctu velmi zvláštnímu místu.
Za přísných bezpečnostních opatření šel pěšky ke chrámu. Jakmile tam dorazil, stál několik minut před budovou kostela a držel v ruce Bibli. Generální prokurátor a jeho dcera Ivanka stáli během fotografování poblíž.
Analytikové tvrdí, že protesty jsou důsledkem desetiletí diskriminace a rasismu, zejména v oblasti vymáhání práva. Desítky evangelikálních vůdců vyjádřily zármutek a podporují dialog, který by vedl ke skutečné spravedlnosti v rozdělené společnosti.
Ale všichni viděli Trumpa ukazujícího svou Bibli kamerám, jako by to byl jakýsi amulet – nebo symbol kulturní války, tvrdí Evangelical Focus. „Snažil se Trump říci, že křesťanská víra by mohla tuto situaci změnit? Pokud tomu tak bylo, pak chůze do kostela a pořizování fotografií na řešení krize nestačí,“ píše se dále. Trump se však podle EF, pravděpodobně jen pokoušel spojit křesťanskou víru se svou politickou agendou.
Trump se často chlubí svými duchovními poradci, kteří jsou pravidelně zváni do Bílého domu, ale zdá se, že nejsou schopni (nebo ochotní) zastavit prezidenta, když je v pokušení použít Boha jako politickou zbraň, kritizuje portál postoj evangelikálních lídrů kolem prezidenta Trumpa.
Podle Evangelical Focus by se všechno změnilo, kdyby Trump bral Bibli vážněji a četl by v evangeliích o tom, jak se Ježíš Kristus přiblížil těm, kteří byli zoufalí, či zranění.
Zneužití Bible v politickém boji se tak pro křesťany stává problémem v úkolu, kdy se snaží lidi kolem sebe zvát, aby přistoupili k Božímu Slovu bez předsudků.
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novinAbychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi.
-red- Datum: 7. června 2020 Foto: Twitter – Donald Trump
6 Komentáře
A. Renjascu
No možná by pomohl pochopit situaci tento odkaz, protože si nedovedu představit, že by Ježíš tleskal rabování s poukazem na to, že ti lidé jsou utrápení. Dnes je pro změnu utrápených mnoho těch kterým vyrabovali obchod, zapálili auto či dům, zranili či usmrtili někoho blízkého atd atd.
https://cnn.iprima.cz/nevelebim-floyda-byl-to-zlocinec-cernosska-komentatorka-vzbudila-v-usa-bouri-4132
Miloš Machát
Jako obvykle, i tato kritika D. Trumpa je silně nakloněná doleva.
Majo
Je smutné, že aj po toľkých rokoch od zavraždenia Martina Luthera Kinga je v USA toľko rasizmu! 🙁 To je niečo, čo je Bohu odporné.
A. Renjascu
Tak to dopadne vždy když místo zodpovědnosti přichází pozitivní výhody na úkor těch co se musí snažit. Je až neuvěřitelné, jak Církev podléhá duchu světa a přejímá jeho levicové hodnoty respektive hodnoty nové progresivní levice, což je ovšem oxymoron (neptejte se mě jak tento oxymoron vznikl a jak se dostal do moderního slovníku, ale zřejmé jde o newspeak nového světového řádu). Pokud se ovšem domníváte, že rasismem je policejní zákrok, pak mají USA zcela jistě problém i s rasismem vůči „bílé“rase, neboť takovýchto zákroků se s obdobným výsledkem s policie dopustila i vůči bělochům.
A. Renjascu
Jinak, když už zmiňuje redakce kritiku portálu Evangelical focus, která zazněla hlavně od Washingtonských duchovních, tak by nebylo na škodu zmínit ostrou reakci Franklina Grahama, který se vůči této kritice vymezil a vyjádřil podporu prezidentu Trumphovi a vyzval k modlitbám za něj i za guvernéry jednotlivých států.
Realtoltek
Trumpovi fandím, není sice ideální ale je překážkou pro daleko horší zlo.