Pastor z Baton Rouge v Louisianě říká, že se nepodvolí vládním příkazům, které mají zabránit šíření viru COVID-19.
Letniční sbor měl v úterý své pravidelné shromáždění, a to i přes vyhlášení celostátního stavu nouze, který zakázal shromáždění pro 50 a více lidí. Life Tabernacle Church plánuje pokračovat v setkávání a čelit případnému střetu s úřady.
V tomto případu se jedná o specifické hnutí, které nevěří v trojjediného Boha. Tato teologie byla rozšířená hlavně americký kazatelem Wiliamem Branhamem, který ostře vystupoval i proti teologickému vzdělání.
„Věříme, že virus je politicky motivovaná agenda,“ řekl pastor Tony Spell pro CNF WAFB. „Chceme ctít svá náboženská práva a my se shromáždíme bez ohledu na to, co někdo říká.“
Podle Christianity Today sbor obvykle v neděli navštěvuje více než 1 000 křesťanů. Asi 300 věřících přišlo v úterý večer a mezi věřícími se rozdávaly pomazané kapesníky a Spell kázal o strachu.
„Je to extrémní test, který nám přináší duch antikrista a tajemství bezpráví,“ řekl sboru. Dále varoval před nadcházejícím pronásledováním a vyzval k připravenosti čelit strachu.
Guvernér státu John Bel Edwards vyhlásil nouzový stav a výrazně omezil veřejné a soukromé shromážďování lidí. Edwards, katolík, se řídí doporučeními Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, která uvádí, že dopad vysoce infekčního koronaviru lze zmírnit snížením sociální interakce.
Guvernér by podle Christianity Today mohl zavolat Národní gardu, aby donutil kostel uzavřít, ale dosud tak neučinil.
Pracovník místní samosprávy v okresu Baton Rouge Hillar Moore, řekl CNN, že vymáhání práva v této situaci může být poněkud ošemetné kvůli dodatkům americké ústavy o právech na náboženskou svobodu.
Nezodpovědné jednání vedlo v Jižní Koreji ke tragédii
Jihokorejská metropole podala kvůli šíření nového typu koronaviru trestní oznámení na vedení náboženského hnutí Sinčchondži, které viní ze zabití a porušení zákona o infekčních chorobách. Podle vedení Soulu lídři hnutí nedali úřadům pátrajícím pod možných nakažených jména všech svých členů.
Následně se vůdce kontroverzního náboženského hnutí Man Hee Lee omluvil za umožnění hromadného šíření viru mezi členy. Lee následně začal koordinovat své kroky s úřady, aby se virus dále nešířil. Více než polovina nakažených v Jižní Koreji je podle BBC právě z hnutí Sinčchondži.
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novinAbychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi.
-red- Datum: 23. března 2020 Foto: Facebook
1 Komentář
Jiří Kouba
Je docela sporné řadit branhamisty mezi letniční. V položkách klasické letniční dogmatiky jsou blíže evagelikálům než třeba AOG – „zankem křtu Duchem Sv. nemusí být mluvení jazyky“.