New York – Americká firma Amazon natrvalo odstranila ze svých webových stránek knihy Josepha Nicolosiho, který byl často označován jako „otec konverzní terapie,“ uvádí The Christian Post.
Globální internetový gigant byl opakovaně žádán LGBT aktivisty, kteří vyzvali společnost, aby přerušila prodej děl tohoto klinického psychologa a katolického autora, který zemřel v roce 2017. Informaci jako první přinesla minulý týden NBC.
Nicolosi napsal několik knih o homosexualitě u mužů a terapeutických přístupech pro osoby s přitažlivostí k stejnému pohlaví.
Petice Change.org, která byla spuštěna před pěti měsíci a získala více než 80 000 podpisů žádala Amazon, aby přestal prodávat knihy o konverzní terapii.
V posledních letech několik amerických států zákazalo vykonávat tzv. konverzní terapie pro nezletilé. LGBT aktivisté tvrdí, že praxe je škodlivá a přispívá k sebevraždám.
Amazon podle The Christian Post zakázal také knihu katolického advokáta Davida A. Robinsona, ve které sdílí svůj osobní příběh o opuštění homosexuálního života.
Teolog Denny Burk, profesor na vysoké škole v Kentucky, zdůraznil, že ačkoli není fanoušek Nicolosiho ani toho, co obhajoval, krok Amazonu může „nastavit precedens pro zákaz křesťanského učení o sexualitě na této internetové platformě.“
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novinAbychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi.
-mn- Datum: 17. července 2019 Foto: Pixabay – ilustrační
1 Komentář
David Broz
Hmm, někdy, zdá se, demokratický kapitalismus respektuje svobodu slova stejně jako totalitní komunismus.
Je pochopitelné (i když nehezké), že se Amazon chová pragmaticky tržně ( naštvaných LGBT je určitě víc, než potenciálních zákazníků, kteří by koupili zmíněné knihy). Důležité ale je, jak se k tomu postaví stát. Pokud by si majitel hospody pověsil nad vchod „only for white“ (nebo u nás „Romům vstup zakázán“) – tak s ním stát pěkně zatočí a nikoho by nezajímalo, že si to většina štamgastů přeje.
Ale asi holt není diskriminace, jako diskriminace 🙁