Zira Tehsil, okres Paňdžáb, Indie – 27. července se indický pastor Balvinder Bagicha Bhatti vracel domů z pastorační služby. Do svého domova však nedorazil. Jeho zkrvavené mrtvé tělo bylo nalezeno u silnice.
„Můj bratr se vracel ze sousední vesnice z pastorační návštěvy. Kolem deváté hodiny večer mi několik přátel oznámilo, že můj bratr leží zkrvavený u silnice,“ prohlásila Balvinderova sestra.
Když se o nešťastné zprávě dozvěděla, spěchala k místu činu. U silnice leželo bezvládné bratrovo tělo. Ačkoli byla ihned přivolána první pomoc, bylo již pozdě. Lékaři po příjezdu mohli pouze konstatovat smrt.
Podle indické organizace Persecution Relief monitorující pronásledování křesťanů v Indii, byla silnice, kde byl pastor nalezen, potřísněná jeho krví. Útočníci pravděpodobně vlekli pastora po zemi a tloukli. Rodina zesnulého tvrdí, že byl pastor brutálně napaden, snažil se uniknout svým útočníkům, ale nakonec byl dostižen a ubit.
Podle místní policie se však jednalo o náhodnou smrt. Rodina takový závěr odmítá a požaduje, aby případ důkladně prošetřila.
Po pastorovi zůstala manželka s pěti dětmi (14, 11, 8, 6, 5). Pastor se také staral o svého starého otce a sestru. Jeho předčasná smrt zanechala rodinu bez příjmů. Díky vzájemné křesťanské pomoci se však náklady na život daří pokrýt.
Region ZiraTehsil, kde byla spáchána vražda
Před několika lety byl také zavražděn Balvinderův bratr. Smrtí svého bratra se nenechal zastrašit. Každou neděli se v jeho domě postaveném z cihel a písku scházela malá církev. Ačkoli byl bratr Balvinder chudý, proměnil svůj dům v chrám modlitby.
Ve státě Paňdžáb je to od července druhý případ nábožensky motivované vraždy, kterou organizace Persecution Relief zaznamenala. 16. července byl zavražděn pastor Sultan Masih.
Od roku 2016 do současnosti bylo v Indii zaznamenáno 2067 případů napadení křesťanů z nenávisti. Jen od první poloviny roku 2020 bylo zaznamenáno 293 útoků. Americké ministerstvo zahraničí zařadilo Indii mezi státy s prudkým nárůstem pronásledování křesťanů. Vyrovnala se tak státům jako jsou například Irák či Afghánistán.
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novinAbychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi.
-red- Datum: 8. srpna 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační