New York – Smrt amerického misionáře Johna Chaua na vzdáleném indickém ostrově by mohl být Bohem použit k zapálení misijního ohně po celém světě, řekl pastor a spisovatel Garrett Kell.
„Nemůžeme s jistotou vědět, co dělá Bůh. Nemohl by však zapálit srdce církve čerstvým ohněm, aby zasáhla další národy světa? Mohl by si Bůh použít smrt Johna Chaua, aby vzbudil více misionářů, aby lidé na ostrově Severní Sentinel přijali Ježíšovu dobrou zprávu?“ ptal se pastor Garrett Kell na stránce desiringGod.org.
Chau byl údajně zabit šípy 17. listopadu poté, co se přiblížil k pláži ostrova Severní Sentinel s cílem sdílet evangelium s izolovaným kmenem, informuje The Christian Post.
Pam Arlundová, členka mezinárodního týmu All Nations, do níž Chau patřil, řekla v telefonickém rozhovoru pro The Christian Post, že mladý misionář poslechl Boží povolání. Američan absolvoval Oral Roberts University a byl podle Arlundové „jedním z nejlepších studentů, s kterými jsem kdy měla to potěšení pracovat.“
„Aby se dobře připravil, podnikl mnoho krátkodobých misijních cest. Vím, že se účastnil krátkodobé mise do Jižní Afriky a absolvoval i cesty na těžší místa, jako Kurdistán a Irák,“ řekla pro CP.
Přesto se některá média kritizovala jeho úsilí a označila je za hloupé a příliš horlivé. Také některá křesťanská média kritizovala jeho metody.
„Vypadalo to jako násilný čin. Odmítali ho a stejně k nim šel. Měli bychom pečlivě přemýšlet o tom, jak jsou naše činy vnímány ve světě. Řeknu to tak, že jeho činy se mi prostě nelíbí,“ řekla podle CP profesorka historie Southern Methodist University Kate Carteová.
V článku nazvaném Co může dělat Bůh se Satanovými šípy, Kell poukázal na několik nebezpečných misionářských snah, které v minulosti vyústily v tragédii, ale dříve nezasažení místní obyvatelé pak přijali evangelium.
Jako příklad jmenoval misionáře Johna Williamse a Jamese Harrise, kteří byli zabiti v roce 1839 domorodci na ostrově Erromango na Vanuatu.
„Zhruba o 20 let později se další misionář jménem John G. Paton vydal se svou rodinou k lidem z Erromango, aby jim odevzdal evangelium. Paton byl přesvědčen, že Bůh koná i přes mučednictví Williamsa a Harrise,“napsal Kell.
„Toto přesvědčení se ukázalo pravdivé, protože Pán použil Patonovu službu, aby pomohl mnoha lidem z Vanuatu, aby přijali milost, uzdravení a odpuštění skrze Ježíše.“
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novinAbychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?
-mn- Foto: YouTube