Víc jak 75 procent křesťanů v Severní Koreji neprežije perzekuci

 

Nejnovější odhalení lidskoprávních organizací a jejich statistiky zabývající se náboženskými menšinami v Severní Koreji ukazují, že až 75 procent těchto menšin, včetně křesťanů, je vystaveno mučení, věznění a jiným praktikám, při kterých přijdou o život.

Jihokorejská nezisková organizaci Databaze Center for North Korean Human Rights, která se opírá o svědectví severokorejských uprchlíků, má zdokumentovaných více než 65 000 případů náboženského pronásledování.

99 procent z 11 730 účastníků studie potvrdilo, že pod vládou Kim Čong Una neexistuje žádná náboženská svoboda a více než 75 procent křesťanů, kteří jsou za svou víru potrestáni, za ni též zaplatí životem.

„Většina nábožensky praktikujících Severokorejců uvedla, že jsou protestanti nebo katolíci. Více než 10 procent se označilo za budhisty,“ uvádí studie.

Výzkum také ukázal, že náboženskou perzekuci se podaří přežít jen méně než čtvrtině pro víru pronásledovaných. Dle statistik se jen 1,2 procenta uprchlíků zapojí do tajných náboženských aktivit; důvodem je strach z pronásledování. Zprávy různých světových humanitárních organizací včetně International Christian Concern, Open Doors a Christian Solidarity Worldwide zdokumentovaly, že severokorejský režim pronásleduje, mučí a zabíjí křesťany. Zářijová zpráva Christian Solidarity Worldwide uvedla, že režim proti věřícím používá praktiky jako je ukřižování nad ohněm, rozdrcení parním válcem, nucený skok z mostu či ušlapání.

V zemi také platí princip kolektivní viny, což znamená, že jsou zadržení také příbuzní věřících bez ohledu na to, jestli sdílí jejich víru.  Severokorejci, kteří uprchli do Číny a přiznali se ke křesťanství, jsou následně repatriováni a uvězněni v pracovních táborech pro politické vězně.

Humanitární organizace vysvětlují, že Severní Korea vnímá náboženské přesvědčení jako velkou hrozbu režimu. Křesťané jsou často označováni za imperialisty, kteří se snaží podrývat autoritu vůdce. V Pchjongjangu je několik kostelů, které slouží spíše jako demonstrace tolerance režimu Kim Čong Una před mezinárodní komunitou než jako opravdové Boží chrámy.

Nicméně severokorejští křesťané se vyjádřili, že se nemodlí za svou vlastní svobodu, ale za své západní bratry a sestry, kteří jsou pod vlivem peněz a materiálního bohatství. „Nemodlí se za svobodu a peníze. Modlí se, aby měli více Krista a zrcadlili ho víc ve svých životech,“ řekl pastor Eric Foley, lídr jihokorejského vydání Hlasu mučedníků, na základě rozhovorů ze severokorejskými křesťany.

Zdroj: The Christian Post

Foto: Flickr

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář