Papež evangelizuje na Twitteru už pět let

V těchto dnech uplynulo už pět let od chvíle, kdy papež Benedikt XVI. zveřejnil na oficiálním papežském twitterovém účtu – @Pontifex – první Tweet. Tento historický Tweet zněl: „Milí přátelé, jsem rád, že se s vámi můžu setkat prostřednictvím sociální sítě Twitter. Děkuji vám za vaše velkorysé přijetí a všem vám žehnám z celého srdce.“

Papež František následně po svém zvolení převzal prorockou misi evangelizace prostřednictvím sociálních médií a jeho twitterový účet v současnosti navštěvuje více než 40 milionů sledujících v 9 jazykových mutacích.

Arcibiskup Becciu řekl, že přítomnost papežů na sociálních sítích je důležitá. „Vzpomínám si, jak jsem byl s papežem Benediktem: byl trochu neohrabaný, když mačkal tlačítka na tabletu. Ale současně jsem viděl, že má velkou radost. Byl šťastný, že může vstoupit do dialogu s uživateli internetu a být součástí nové vlny moderní komunikace,“ řekl.

Podle arcibiskupa Beccia je to nejlepší způsob, jak „oslovit tolik lidí a šířit Slovo Boží„.
Reklama

 

Papež František rozšířil svojí přítomnost na sociálních sítích tím, že dne 19. března 2016 spustil svůj účet na Instagramu – @Franciscus – který má nyní více než 5 milionů sledujících.

Arcibiskup Becciu řekl, že se papež František ironicky považuje za „digitálního dinosaura„, ale zajímá ho tento svět a chce být ovšem podrobně informován.

Papež si uvědomuje svoje aktivity v rovině evangelizace a misijní činnosti, a proto může využívat všechny dostupné nástroje. Toto jsou nástroje, které mohou pomoci šířit evangelium,“ dodal.

Podle arcibiskupa Beccia papež „čte s radostí Tweety, které se chystá publikovat, a schvaluje je s velkým nadšením“.

Pokud jde o správné používání sociálních médií vydal papež František již několik pokynů. “Nejdůležitější ze všeho, nezneužívejte je: nepoužívejte je na mši!“ citoval Svatého otce Becciu.

Dále uvedl, že papež také připomněl biskupům a kněžím, aby nezneužívali sociální média. „Ale zároveň musíme mít odvahu a moudrost, abychom je využívali dobrým způsobem. Odvaha je třeba, protože se jedná o nový fenomén a my se musíme ´ponořit´ do této novosti. A to vyžaduje moudrost, protože každý nástroj se musí využívat řádným způsobem,“ prohlásil.

Podle arcibiskupa Beccia je důležité se vyhnout se urážlivým projevům na sociálních sítích. „Musíme je používat jako nástroj pro komunikaci s ostatními lidmi. Komunikace by nám měla pomáhat růst v Duchu, rozvíjet kulturu a naše postoje vůči ostatním,“ uzavřel Becciu.

 

Zdroj: cirkev.cz  Foto: CC Search

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář