Křesťan dnes

Více než 1000 vědců veřejně podepsalo prohlášení nesouhlasu s darwinismem

Začátkem tohoto měsíce dosáhla on-line petice vyjadřující vědecký nesouhlas s evoluční teorii Charlese Darwina více než 1 000 podpisů, což poukazuje na rostoucí shodu mezi vědeckou komunitou.

Vědci odvolávají klíčové závěry, které údajně podpořily pravdivost Darwinovy teorie evoluce

Dokument nesoucí název Vědecký nesouhlas s darwinismem je krátké prohlášení, které zní: „Jsme skeptičtí vůči tvrzením o schopnosti náhodné mutace a přirozené selekce zohlednit složitost života. Podporujeme důkladné prozkoumání důkazů o Darwinově teorii,“ informuje CBN News.

„Na seznamu je 1 043 vědců. Tento měsíc byla překonána hranice 1000 podpisů,“ uvedla Sarah Chaffeeová, programová agentka pro Discovery Institute, podle The College Fix.

Prohlášení, které vydal Discovery Institute v roce 2001 pro ty, kdo zpochybňují neodarwinismus, podepsali vědci z Národní akademie věd USA, ruské, maďarské a české národní akademie, stejně jako z univerzit, jako je Yale, Princeton , Stanford, MIT, UC Berkeley, UCLA a další.

Podpis prohlášení podléhá specifickým požadavkům. Pro podepsání dokumentu je třeba získat Ph.D. ve vědecké oblasti, jako je biologie, chemie, matematika, strojírenství, informatika nebo jedna z dalších přírodních věd; nebo musí mít titul M. D. a pracovat jako profesor medicíny, kromě toho, že souhlasí s tvrzeními, která učiní.

„Odpověď vědeckého nesouhlasu s darwinismem ovlivňuje změnu veřejného povědomí tím, že poukazuje, že existují vědci, kteří podporují zkoumání důkazů týkajících se moderní darwinistické teorie a kteří se ptají, zda může neodarwinismus uspokojivě vysvětlit složitost a rozmanitost světa přírody,“ uvádí se na stránce.

„V uplynulých letech došlo k úsilí některých příznivců moderní darwinistické teorie popírat existenci vědeckých kritiků neodarwinismu a odrazování od otevřené diskuse o vědeckých důkazech pro a proti neodarwinismu,“ uvádí se dále.

David Klinghoffer, vědecký pracovník společnosti Discovery Institute uvedl, že signatáři riskovali svou kariéru nebo pověst při podpisu. „Taková je síla skupinového myšlení,“ napsal v článku Evolution News.

Je také důležité zdůraznit, že podepisování dokumentu nutně neznamená, že vědci věří v alternativní teorie, jako je sebeorganizace, strukturalismus nebo inteligentní design, ale poukazuje na „skepticismus moderních darwinovských teorií, že výběr na základě náhodných mutací je hnací silou složitosti života.“

Pokud se chcete dozvědět více, další informace naleznete zde.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commona

Exit mobile version