Křesťan dnes

V roce 2018 bylo již provedeno téměř 42 miliónů potratů

V roce 2018 bylo po celém světě provedeno zhruba 41,95 miliónů potratů, uvedla to organizace mapující statistiky úmrtí. Na stránkách Worldometers byly zveřejněny statistiky k roku 2018. Z nich vyplývá, že 8,2 miliónů lidí podlehlo rakovině, zatímco obětí HIV/AIDS čítá 1,7 miliónů.

Celkově převyšuje počet úmrtí potratem počet všech dalších příčin smrti dohromady – rakovinu, malárii, HIV/AIDS, kouření, alkohol a dopravní nehody. Společnost Worldometers vysvětlila, že daná čísla vyjadřují počet umělých přerušení lidského těhotenství, který se liší od toho udávajícího nenadálé přerušení, jež je klasifikováno jako samovolný potrat.

Na otázku, proč používá živá počítadla, společnost uvedla:

„Když využíváme statické počty k vyjádření změny za dané období, často si nedokážeme spojit vztah mezi rozsahem změny a daným časovým úsekem, ačkoliv takovým způsobem prožíváme změnu v reálném životě.“

„Pouze zapojením živých počítadel jsme schopni vyjádřit všechny prvky a opravdu pochopit závažnost kvantitativních změn za dané období.“

Ve Spojených státech se podíl potratů snižuje, dle posledních statistik Centra pro kontrolu a prevenci nemocí dosáhl historického minima v roce 2015.

Listopadový záznam odhalil, že v roce 2015 bylo na území 49 amerických států provedeno celkem 638,169 potratů. U žen v rozmezí 20–24 let byl zaznamenán nejvyšší podíl potratů, konkrétně 31,1 procent. U teenagerů byl podíl markantně nižší. U těch ve věku 15-19 let bylo zaznamenán podíl ve výši 9,8 procent z celkového počtu potratů v zemi za rok 2015, což je výrazné snížení oproti roku 2006, kdy podíl představoval celých 41 procent.

„Tento jev vznikl v důsledku vzniku legislativy proti potratům, která měla zajistit náhradní pozitivní řešení pro potraty, spolu s úsilím amerických odpůrců potratů, kteří učili občany o efektech potratů a o lidskosti nenarozeného dítěte,“ tvrdí Carol Tobias, prezident National Right to Life Committee.

Jiní, například Rachel Jonesová, výzkumná vědkyně v Guttmacher Institute, se domnívají, že za zmínku stojí i zvýšené užívání antikoncepce.

„Snadný přístup k celé řadě antikoncepčních přípravků a možnost plánování rodiny je zcela zásadní pro jedince, kteří se rozhodují, zda a kdy se stanou rodiči, kteří budují kariéru, plánují svou budoucnost a starají se o své zdraví,“ dodala Jonesová.

Živé počítadlo Worldometers uvádí, že k druhému dni tohoto roku došlo po celém světě ke 165 000 potratům.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

Tomáš Zálešák  Zdroj: The Christian Post  Foto: Flickr, demonstratce ve Špenělsku, ilustrační 

Exit mobile version