Evropa je stále oblastí nejvíce zasaženou migračním fenoménem. Podle zprávy o migrantech, kterou představila italská Caritas a Nadace Migrantes, dosahuje počet lidí, kteří se stěhují za lepšími životními podmínkami 87 milionů.
Zpráva představuje situaci migrantů v roce 2020 z celosvětového hlediska a také řadu otázek týkajících se migrace v Itálii, jako je dopad pandemie na životní a pracovní podmínky cizinců. Na celém světě žije mimo zemi svého původu rekordních 280 milionů lidí. V jednotlivých regionech světa se nucená migrace nesnížila. Přehled podle světových regionů ukazuje téměř 87 milionů mingrantů v Evropě, 59 milionů v Severní Americe a téměř 50 milionů v severní Africe a na Blízkém východě. Za posledních 20 let došlo k výraznému nárůstu počtu migrantů v souvislosti s humanitárními krizemi a syrským konfliktem. Výsledkem je devět milionů uprchlíků a žadatelů o azyl.
Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
Pokud jde o země s největším počtem cizinců, Spojené státy americké zůstávají hlavní cílovou zemí mezinárodní migrace (51 milionů, což představuje 18 % z celkového počtu migrantů na světě). Následuje Německo s přibližně 16 miliony migrantů, Saúdská Arábie s 13 miliony, Ruská federace s 12 miliony a Spojené království s 9 miliony. Mezi dvacítkou nejoblíbenějších destinací se objevuje 17 zemí se středními nebo vysokými příjmy, z nichž se většina nachází v Evropě.
Údaje o největším počtu nucených migrantů ukazují zřetelně ke dvěma oblastem: Blízkému východu a Jižní Americe. Pětina celosvětově registrovaných vysídlenců pochází ze Sýrie (6,7 milionu), šestina z Palestiny (5,7 milionu) a více než 4 miliony z Venezuely.
Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 18. října 2021 Foto: Pixabay . ilustrační
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin
Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi.