Organizace Christian Concern varovala před tzv. „cancel culture“ (kultura rušení) poté, co se univerzita v Oxfordu omluvila studentům za pořádání křesťanské konference.
Worcester College v prohlášení pro své studentské noviny TheTab uvedla, že pořádání akce s názvem Wilberforce Academy začátkem tohoto měsíce bylo „vážným selháním, které způsobilo značné potíže“, a bez výhrad se omluvila. Škola také slibuje, že finanční obnos použije na „iniciativy podporující rozmanitost“.
SOUVISEJÍCÍ – Oxfordský profesor byl obviněn z prodeje starověkých fragmentů do Muzea Bible
Tim Dieppe z Christian Concern hovořil s portálem Premier o kurzu, který způsobil tyto potíže: „Je to týdenní program pro mladé lidi, intenzivní rychlokurz o křesťanství z pohledu historie. Hovoříme o některých výzvách a některých tlacích, kterým dnes křesťané v naší zemi čelí. Cílem je pomoci křesťanům, aby byli lépe informováni a lépe vybaveni, aby se skutečně postavili za evangelium a naši víru ve stále více protikřesťanské kultuře, ve které dnes žijeme.“
Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
Dieppe dále poznamenal, jaký měli všichni spolu úžasný čas na univerzitě a jak byli studenti z celého programu nadšeni. Za celý čas nepozoroval ani náznak nějakých výhrad nebo problémů ze strany školy. „Říkali věci jako: Vraťte se prosím příští rok znovu.“
Proto byl také překvapen, když slyšel, že se Worcester College omluvila za pořádání akce. „Právě jsme se prostřednictvím tisku dozvěděli, že se škola omluvila za tuto akci. Nic nám k tomu neřekli a jsme velmi překvapeni, protože veškerá komunikace byla velmi pozitivní a velmi srdečná.“
Chápe, že si studenti mohli stěžovat na program, který probíhal v době, kdy byla kolej na léto uzavřena. Podle některých měl být islamofobní, protože zahrnoval diskusi o „povaze islámu“ a akce se také účastnil řečník Mike Davidson, který měl být pozitivně nakloněn ke konverzní terapii.
Dieppe však tyto komentáře odmítá: „Mike Davidson neříká, že praktikuje konverzní terapii. Ale pokud někdo chce pomoci s nechtěnou sexuální přitažlivostí nějakého druhu, promluví si s ním o tom.“
„To je terapie, je to konverzace. A hovořili jsme se dvěma lidmi, z nichž jeden, bývalý gay, mluvil o tom, jak moc mu pomohlo, že o tom mohl s někým mluvit otevřeně a upřímně.“
Další byla bývalá transgenderová osoba, která se zas měla sdílet o svých problémech, které měla když několik let žila jako muž. „To jsou velmi silná svědectví, kterým bychom měli být schopni naslouchat,“ konstatoval Dieppe.
„Myslím, že máme problém se svobodou projevu. Myslím, že zejména studentské odbory se snaží umlčet názory, se kterými nesouhlasí,“ dodal na závěr pro portál Premier.
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin
Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi.
-red- Datum: 27. září 2021 Foto: Wikimedia Commons – Oxfordská univerzita