V některých zemích jsou křesťané obviněni ze šíření viru a nedostávají pomoc od státu. „Epidemie by mohla zničit církev v Sýrii,“ varuje organizace Open Doors.
Podle informací, které shromáždila Open Doors, mají křesťané potíže se získáním pomoci od státu a šíří se fámy, že jsou zdrojem šíření viru. Organizace popsala situaci jako „závažnou“. Vysvětlila, že například v místech, kde šíření viru již snížilo přísun potravin, to drasticky ovlivnilo hlavně křesťanskou menšinu.
„V některých zemích s nedostatkem potravin, růstem cen a uzavřením tolika firem jsou zranitelní právě ti, kdo jsou na okraji společnosti,“ tvrdí Open Doors. Navíc „křesťané jsou ignorováni při poskytování vládní pomoci,“ dodává organizace.
Jeden z hlavních problémů se týká Sýrie, kde je lékařská infrastruktura zničená válkou a „epidemie by mohla zemi znovu pokořit do popele.“ „Křesťané jsou jednou z menšin nejvíce postižených válkou a jsou již v obtížné situaci. Tato situace by mohlo zničit celou církev.“
Podle Open Doors v zemích subsaharské Afriky, jako jsou Burkina Faso a Uganda, „islámský extremismus šíří fámy o tom, že křesťané jsou hlavními šiřiteli koronaviru.“ „To přináší odmítnutí křesťanů od většinové populace,“ poznamenává nevládní organizace.
Dalším příkladem diskriminace křesťanů, o kterém organizace informovala, je doporučení, aby se o pacienty diagnostikované virem Covid-19 staral hlavně křesťanský zdravotnický personál. Open Doors informovala, že se jedná o asijské a muslimské většinové země (název země z bezpečnostních důvodů nechtěla jmenovat).
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novinAbychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi.
-red- Datum: 4. května 2020 Foto: Wikimedia Commons – oprava kostelu v Sýrii