Křesťan dnes

Mnoho muslimských uprchlíků přichází ke Kristu

Podle křesťanské organizace, která pracuje se syrskými uprchlíky v Libanonu, mnoho muslimů přichází k Ježíši. Víra jim i v těžkých situacích, kterým čelí, pomáhá nepropadnout depresi.

„I přes utrpení, kterým uprchlické komunity procházejí, vidíme v jejich očích radost, když s nimi hovoříme o Boží lásce, sdílíme dobrou zprávu a čteme společně Bibli,“ uvedl podle Christian Aid Mission ředitel jedné ze služeb, které v oblasti působí. „Jak zažívají uzdravení a osvobození skrze Krista, uvědomují si, že v očích Pána mají hodnotu, že jsou vzácní a že je Ježíš nekonečně miluje,“ dodal.

Jana, matka pěti dětí, uvedla, že při bombardování Aleppa ztratila celou svou komunitu, domov i některé příbuzné. Stejně jako miliony dalších Syřanů, i ona se se svým manželem ocitla v těžké situaci, kdy rodina přišla o stálý příjem i střechu nad hlavou. Děti navíc čelí diskriminaci ve škole, protože Libanonci začínají být z neustálého přílivu uprchlíků unavení.

Modlitební setkání v církvi ale Janě dalo novou perspektivu. „Trpěla jsem depresemi, ale Ježíšova láska a pokoj v mém srdci i domě mě uzdravily,“ uvedla. „Kéž bych mohla zůstat v církvi ve dne i v noci, protože cítím pokoj, když tam jsem. Chci, aby moje rodina byla brzy pokřtěna,“ doplnila Jana.

Podle ředitele služby je jedním z největších problémů konec potravinových dávek od OSN. V roce 2017 tak více než 40 procent rodin ztratilo svůj hlavní zdroj jídla. „Často navštěvujeme domovy se dvěma místnostmi, kde bydlí šest lidí v každém pokoji a všichni se dělí o malou koupelnu a kuchyňku,“ vysvětlil ředitel. Tyto děti, které prošly traumatizujícím přesídlením, se i nadále necítí bezpečně. Prosím, modlete se za změnu situace v Libanonu,“ vyzval. „Život je obzvlášť těžký pro vdovy. Jsou nuceny chodit od jedné organizace ke druhé, prosí o jídlo pro své děti a ve svém kulturním kontextu zažívají velké ponížení,“ doplnil.

Minulý rok agentura Reuters informovala o tom, že v Libanonu pobývá nejméně 1,5 milionu syrských uprchlíků, což tvoří téměř čtvrtinu celkového počtu obyvatel země. Americká vláda v červenci 2017 oznámila, že poskytne 140 milionů dolarů navíc na pomoc syrským uprchlíkům. Spojené státy už od roku 2012 dávají 1,5 miliardy dolarů na humanitární pomoc zemi.

Libanon uvedl, že bude potřebovat 2,8 miliardy dolarů, aby dokázal vyřešit problémy spojené s uprchlíky, kteří jsou velkou zátěží pro místní ekonomiku.

 

 

Překlad: Kristýna Gillíková Zdroj: Christian Today  Foto: Wikipedie, uprchlický tábor v Libanonu

 

Exit mobile version