Křesťan dnes

Misionář se zlomený neúspěchem vrátil domů. Po 84 letech byla v Kongu objevena síť vzkvétajících sborů

Dr. William Leslie se rozhodl jít v roce 1912 sloužit jako misionář do nedostupné oblasti Konga, po 17 letech práce mezi domorodci se však vrátil domů zlomený neúspěchem. Po dalších devíti letech zemřel v USA. Šokující na tomto příběhu je, že v roce 2010 tým misionářů z organizace Tom Cox World Ministries objevil pod vedením Erica Ramseyho v dané oblasti celou síť sborů. Zprávu uveřejnil portál God Report.

Pro obtížnou cestu do džungle museli misionáři použít letadlo, kánoe a jít pěšky zhruba 16 kilometrů až ke kmeni Yans. Misionáři předpokládali, že domorodci budou mít nějaké poznatky o Ježíši, ale odhalení skutečnosti jim vyrazilo dech. „Našli jsme tam síť vzkvétajících sborů. Každý sbor měl dokonce vlastní scholu, i když to tak nenazývali,“ řekl Ramsey.

V jedné oblasti našli dokonce něco jako katedrálu, kamenný chrám, do kterého se vejde 1000 lidí. Děti místních kmenů měly základní úroveň vzdělání. Z rozhovorů s domorodci Ramsey zjistil, že tam křesťanskou víru šířil zahraniční misionář baptistické organizace počátkem 20. století.

Ramsey se vrátil do USA a začal pátrat po této osobě. Po nějakém čase narazil na jméno Dr. Leslieho, který v dané lokalitě pracoval s organizací The American Baptist Missionary Union. Misionář strávil mezi domorodci 17 let a vrátil se zklamaný  zpět do Ameriky.

Eric Ramsey jeho práci v Kongu shrnul těmito slovy: „Jeho cílem bylo šířit křesťanství. Měl pocit jako by tam byl 17 let a přitom jeho mise neměla velký vliv. Pravdou však je, že jeho dědictví je obrovské.

-mn-

Foto: Wikimedia, ilustrační

Exit mobile version