Křesťan dnes

Mesiášský žid Al Kasha vedl Boba Dylana ke Kristu a tvrdí: Bob neztratil svou víru v Boha

Bob Dylan

Bob Dylan

 

V listopadu 1978 se v životě legendárního zpěváka Boba Dylana stal důležitý přerod, někdo z davu mu tehdy během koncertu hodil stříbrný křížek a Dylan jej strčil do kapsy. Když koncert skončil, odešel zpěvák do hotelu. „Tam v pokoji byl přítomen kdosi, kdo nemohl být nikdo jiný než Ježíš. Vložil na mne svou ruku, cítil jsem, že se mi chvěje tělo. Sláva Pána mne srazila dolů a vyzdvihla mne,“ popsal dle Respektu Dylan svůj zážitek, po kterém se nechal pokřtít a začal intenzivně studovat Bibli. Jeho víra se projevila v jeho hudební tvorbě i na koncertech.

Po tom, co v loňském roce získal Nobelovu cenu, se mnohá média, křesťanská i sekulární, zabývala otázkou víry Boba Dylana a jeho rozporuplné životní cesty. Ztratil Bob Dylan víru v Boha?

Holywoodský veterán Al Kasha vyjádřil v rozhovoru pro God Reports své přesvědčení, že Bob Dylan navzdory nejrůznějším fámám svou víru v Krista nikdy neztratil.  Al Kasha, producent, skladatel písní a držitel dvou Oskarů, vedl Boba Dylana ve svém domě v Beverly Hills ke Kristu a i na základě zpěvákova alba Tempest pevně věří, že Dylan neztratil svou naději v Kristu.

Mesiášský žid Al Kasha vystudoval teologický seminář a ve svém domě vedl biblickou skupinku zaměřenou na celebrity z Hollywoodu. Jeho skupinek se účastnila mimo jiné i Donna Summerová nebo Mel Carter. „Dylan navštěvoval tyto skupinky každý týden po dobu šesti měsíců. Stále hledal Ježíše a konečně si uvědomil, že Kristus je Jeho Spasitel,“ uvedl Al Kasha.

Během biblických studií v Kashově domě Dylan složil i písně ze svého známého alba „Slow train coming.“ Na otázku, která píseň patří mezi jeho nejoblíbenější, Kasha uvedl: „Jesus is Lord.“ (Ježíš je Pán).

Další významnou osobností, která měla vliv na víru Boba Dylana, byl Billy Graham. Dylan ho v rozhovoru pro  AARP Magazine přirovnal k rokenrolové legendě. „Byl to největší kazatel a evangelista svého času – ten chlap byl schopen zachránit duše a přesně to i udělal,“ řekl Dylan. „Šel jsem na dvě nebo tři z jeho shromáždění v 50. a 60. letech. Pokud jste někdy jeli na kázání Billyho Grahama, byli jste navždy změněni,“ nechal se slyšet Dylan. „Ještě nikdy tu nebyl kazatel jako on.“

Podle novin Christian Today bývalý americký prezident Jimmy Carter v reflexi svého vztahu s Bobem Dylanem vzpomínal i na jeho křesťanskou víru.  Bob Dylan a já jsme byli velmi blízcí přátelé, protože jsem byl guvernérem. Poprvé jsem se s ním setkal v době, kdy procházel obdobím hluboké křesťanské víry.“ Noviny v článku upozorňují na fakt, že Dylan se přiznal ke křesťanské víře, popřel však zkušenost znovuzrození.

Bob Dylan vlastním jménem Robert Allen Zimmerman se narodil v roce 1941 v USA. Věnuje se zpěvu, skládání textů písní a básní. Je považován za jednu z nejvýznamnějších postav moderní populární hudby.

Během své hudební kariéry se Bob Dylan stal držitelem celé řady ocenění. Za svou tvorbu získal cenu Grammy, Zlatý glóbus, Cenu akademie, byl uveden do Rokenrolové síně slávy, Nashville Songwriters Hall of Fame a Songwriters Hall of Fame. V roce 2016 mu byla udělena Nobelova cena za literaturu.

-mn-

Foto: Flickr.com – Xavier Badosa

 

Jeho milostí jsem byl dotčen, Jeho slovem jsem byl uzdraven, Jeho rukou jsem byl vysvobozen, Jeho duchem jsem byl zapečetěn,“ zpívá Dylan v písni Saved (Spasený).

 

Exit mobile version