Křesťan dnes

Matka zajatkyně Boko Haram, která odmítá popřít Krista, žádá Trumpa o pomoc

WASHINGTON – Matka křesťanské dívky unesené loni Boko Haram, navštívila tento týden Spojené státy, aby poprosila prezidenta Donalda Trumpa, ať zatlačí na nigerijskou vládu ve snaze o její propuštění.

Rebecca Sharibuová se podle Christian Post zúčastnila panelové diskuse o pronásledování křesťanů v Nigérii, kterou pořádá konzervativní think tank Heritage Foundation.

Sharibuová uvedla, že během posledních měsíců slyšela několikrát od nigerijské vlády o úsilí o propuštění své dcery.

Leah Sharibuová, která minulý měsíc dovršila věku 16 let, byla v únoru 2018 unesena teroristickou skupinou Boko Haram. Děvče bylo zajato spolu s více než 110 dalšími školačkami. Asi pět jich zemřelo a všechny ostatní byly propuštěny o několik týdnů později.

Džihádisté ​ nepropustili Sharibuovou s jejími spolužačkami, protože se odmítla vzdát své víry v Krista.

„Jsem Rebecca Sharibuová. Stojím zde a prosím vládo USA. Prosím, pomozte mi!“ řekla Sharibuová a začala plakat. „Prosím, pomozte mi vrátit dceru,“ uvedla matka podle The Christian Post. Zprávy uvádějí, že militanti požadují výkupné ve výši přibližně 275 milionů dolarů.

Její tlumočnice pro média dodala, že nigerijská vláda by měla nést odpovědnost, protože není schopna zastavit Boko Haram.

Frank Wolf, bývalý kongresman a dlouholetý obhájce práv na náboženskou svobodu, vyzval v roce 2016 vládu USA, aby byla aktivnější při monitorování činů páchaných v Nigérii. .

„V Bibli Petr třikrát zapírá Krista,“ řekl Wolf. „Je tu křesťanská dívka, která by Krista nezapřela. Církev na Západě má povinnost mluvit za druhé,“ dodal. Jelikož jsou USA zapojené do boje proti Islámskému státu v Iráku a Sýrii, Wolf zdůraznil, že Boko Haram jsou stejně nebezpeční, ne-li horší než IS.

Džihádisté ze skupiny Boko Haram upevňují své pozice a narůstá množství agresí na civilním obyvatelstvu. Podle OSN muselo v posledním měsící opustit domovy 30 tisíc Nigérijců a vyhnáno bylo také 260 pracovníků humanitárních organizací, které přinášejí pomoc několika stům tisíc uprchlíků. Ve státu Borno vyhlásilo OSN stav humanitární katastrofy.

Hlavním působištěm džihádistů je od roku 2009 stát Borno v severovýchodní Nigérii. Přestože nigerijský prezident dlouho tvrdil, že Boko Haram je na kolenou, v posledních měsících se jim podařilo obnovit kontrolu nad mnoha oblastmi tohoto sátu. Armáda vysvětluje své porážky lepším vojenskou technikou islamistů. Podle oficiálních údajů zahynulo rukou džihádistů v Nigérii 27 tisíc lidí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: YOUTUBE/INTERNATIONAL CHRISTIAN CONCERN

Exit mobile version