Křesťan dnes

Křesťanská teenagerka donucená ke sňatku odvážně utekla a podělila se o svůj příběh

„Bůh vyslyšel mé modlitby za osvobození.“ 

Nayab Gillové bylo pouhých 13 let, když ji její muslimský zaměstnavatel unesl z domova v pákistánském městě Gujranwala. Byla donucena konvertovat k islámu a pod pohrůžkou použití zbraně se za svého únosce provdala. Toto je osud, kterému v Pákistánu každoročně čelí desítky nezletilých křesťanských dívek. Dva roky po únosu se Nayab podařilo odvážně uprchnout a nyní se s portálem Christian Post podělila o svůj příběh.  

Dne 20. května 2021 přijel zaměstnavatel Nayab Gillové, třicetiletý Saddám Hayat, ženatý otec čtyř dětí, do jejího domu, aby ji „odvezl do práce“ svým vozidlem.

SOUVISEJÍCÍPákistánští křesťané se účastnili bohoslužeb vedle poničených kostelů

„Saddám byl častým návštěvníkem našeho domu,“ uvedla portálu Christian Post Nayab. „Vlastnil v naší oblasti několik obchodů, z nichž jeden si pronajal můj otec. Saddám mi slíbil plat 10 000 pákistánských rupií (740 Kč) a řekl, že peníze pomohou mé chudé rodině doplnit příjem. Můj otec s jeho návrhem neochotně souhlasil, protože Saddám mu řekl, že jsem jako jeho vlastní dcera.“ 

Nayab vzpomíná, že se jí Saddám nejméně dvakrát pokusil v práci nadbíhat, což ji nutilo udržovat si bezpečný odstup.

„Bála jsem se, že kdybych rodině řekla o Saddámových zákrocích, otec by mi zabránil chodit do práce a rodina by přišla o peníze, které jsme tak nutně potřebovali,“ poznamenala.

V den únosu ji Saddám místo do salonu, kde pracovala a prodávala přípravky na obličej, odvedl do opuštěného domu, kde ji přinutil zříci se křesťanské víry a podepsat prázdný papír. Nayab říká, že krátce poté, co byla držena jako rukojmí, jí Saddám pod hrozbou pistole vyhrožoval, že pokud se nepodvolí jeho vůli, zabije ji i jejího otce.

SOUVISEJÍCÍ – V Pákistánu rozlícený dav muslimů zapálil několik kostelů a poničil hřbitov

„Křičela jsem a plakala, ale nikdo mě neslyšel. Poté, co jsem si nechala násilím podepsat papír, mě Saddám zavřel do místnosti a odešel,“ řekla. „Drželi mě tam dva dny, během nichž jsem dostala jídlo jen jednou za 24 hodin.“

„Třetí den za mnou Saddám přišel a řekl mi, že můj otec nahlásil na policii případ únosu. Řekl mi, že budu předvedena před soudce, a pokud nebudu vypovídat, že jsem konvertovala k islámu a vzala si ho z vlastní vůle, budu spolu se svou rodinou zabita v prostorách soudu.“

Nayab u soudu vypovídala ve prospěch svého únosce. Nayab mu byla svěřena do péče jako jeho právoplatná manželka před zraky jejích bezmocných rodičů, kteří pro svou malou dceru ronili slzy.

„Saddám mě pak odvedl do svého domu a zamkl mě v pokoji ve druhém patře,“ řekla Christian Post. „Během mého dvouletého zajetí mě opakovaně napadal proti mé vůli a zacházel se mnou jako s otrokyní. Neztratila jsem však naději a víru v Krista!“

„Každou noc jsem se modlila a říkala: ‚Bože, prosím, pomoz mi.‘ Modlila jsem se také za bezpečí své rodiny. Odmítali se vzdát a neustále se zasazovali o mé propuštění. Ale já jsem se příliš bála odhalit pravdu. Pokaždé, když jsem byla předvolána k soudu, říkala jsem, že jsem dospělá a že jsem si Saddáma vzala ze své svobodné vůle.“

„Saddámova rodina se ke mně chovala jako k vyvrhelovi. Často mě ponižovali za to, že jsem se narodila do křesťanské rodiny. Byly chvíle, kdy jsem si myslela, že bych měla skoncovat se životem, ale myslím, že to byla moje víra v Boha, která mi dala sílu čelit této situaci.“

V dubnu 2023 se Nayab naskytla příležitost k útěku.

„Byl to poslední týden muslimského posvátného měsíce ramadánu, když Saddámova bývalá manželka nahlásila případ, že jí Saddám vyhrožoval,“ řekla. „V obavách ze zatčení Saddám a jeho bratři utekli z domu, ale ve spěchu mě zapomněli zamknout“.

„Zdálo se, že Bůh vyslyšel mé modlitby za osvobození. Nenápadně jsem opustila dům a dala se na útěk, aniž bych věděla, kam mě cesta zavede.“

„Zastavila jsem se na tržišti, abych popadla dech, když ke mně přistoupila muslimka. Musela vycítit, že něco není v pořádku. Zeptala se mě, jestli nepotřebuji pomoc. Řekla jsem jí, že nemám žádné peníze ani telefon, abych se spojila s otcem. Vzala mě k sobě domů, kde jsem se mohla spojit se svou rodinou.“

Nayab se brzy znovu setkala se svými rodiči.

„Nemám slov, abych vyjádřila radost, kterou jsem cítila, když jsem viděla svého otce,“ řekla. „Slzy se nám kutálely z očí, když mě objímal a líbal na čelo a sliboval, že mě od teď už vždy bude chránit.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. prosince 2023 Foto: Global Christian Relief – rodina unesené dívky

Exit mobile version