Křesťan dnes

Čínští představitelé varují, že křesťanství je pro společnost velmi škodlivé

Peking – Členům komunistické strany ve střední čínské provincii bylo během nedávného semináře řečeno, že křesťanství je pro jejich zemi škodlivé.

Náboženští experti to považují za znamení, že vláda pokračuje ve svém tvrdém zákroku proti křesťanství a jiným náboženským menšinám. Pronásledování křesťanů může být podle údajů britské vlády považováno za genocidu.

Městská správní rada přednesla prezentaci s názvem „Enormní škodlivost křesťanství pro čínskou bezpečnost“ členům strany ve městě Hebi v čínské provincii Henan, informovala ChinaAid, křesťanská organizace pro lidská práva, která prosazuje náboženskou svobodu a právní stát v Číně.

„Čínská vláda často považuje náboženství, včetně křesťanství, za zahraniční pokus podkopávat jeho vládu, i když pro takové tvrzení neexistuje žádný důkazní základ,“ uvádí zpráva ChinaAid. „V důsledku toho se často pokoušejí potlačit náboženské přívržence a otevřeně zakazují členům komunistické strany praktikovat náboženství.“

Telekomunikační agentura údajně povzbudila členy komunistické strany, aby zachovali „správné názory“ o náboženství a vyhnuli se tomu, aby byli ovlivněni jeho ideologií.

Komise pro náboženskou svobodu jmenovala nejhorší země, Rusko a Čína jsou tam 

Pronásledování věřících v Číně bylo hlavním tématem ve zveřejněném dokumentu americké Komise pro mezinárodní náboženskou svobodu (USCIRF). Jedná se o 20. výroční zprávu, která byla publikována začátkem týdne.

S fotografiemi na obálce, které ukazují demonstrace proti uvěznění tisíců ujgurských muslimů v Číně, představila nezávislá komise, pověřená Kongresem, 226 strannou zprávu, popisující situaci asi ve 30 zemí, v nichž jsou práva náboženské svobody násilně porušována, informuje Christian Today.

„Jak jsme dnes ráno několikrát řekli, máme skupiny zemí Tier 1 a Tier 2, na které se díváme,“ řekl komisař USCIRF a dlouholetý konzervativní aktivista Gary Bauer během zahajovací akce na Kapitolu. „Kdybychom měli seřadit země ve skupině Tier 1, Čína by byla v kategorii sama o sobě s úrovní pronásledování.“

Vzhledem k tomu, že USA a Čína mají významné obchodní dohody, zpráva USCIRF slouží jako poslední výzva pro úředníky USA, aby „začlenili náboženskou svobodu a související diplomacii v oblasti lidských práv“ do probíhajících obchodních jednání.

USCIRF žádá, aby se toto téma objevilo také v diplomatickém a bezpečnostním dialogu mezi USA a Čínou.

Zpráva konstatuje, že pronásledování komunistické Číny ujgurských muslimů, podzemních křesťanských komunit, Falun Gongu a tibetských buddhistů pokračovalo v nezmenšené intenzitě.

I když čínská vláda a Vatikán v loňském roce podepsali dohodu, „potlačování podzemní katolické církve během druhé poloviny roku vzrostlo“ a pokračovalo i v roce 2019. Čínské úřady navíc v roce 2018 uzavřely nebo vpadly do stovek protestantských domácích sborů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: open Doors – Čínska křesťanka na soudě

Exit mobile version