Průzkum ukázal, že ženy mají více existenciálních otázek než muži, zatímco protestanti a katolíci jsou těmi, kteří přemýšlejí více o smyslu života.
Krize s epidemií koronaviru přinesla mnoho článků, příspěvků a rozhovorů o možných řešeních, obavách a nadějích. Zdá se, že mnoho lidí již nevěří v modlitbu nebo v Boha a místo toho vkládají veškerou naději do vědy a očekávají, že bude nalezena vakcína nebo ekonomická opatření pomohou k tomu, aby lidé neztratili práci.
Výzkum vakcíny však může trvat měsíce a tisíce malých a velkých podnikatelů na celém světě nejsou zcela přesvědčeny o slibech svých politiků. Uprostřed toho všeho mají lidé hodně času přemýšlet a klást si otázky.
Průzkum společnosti INSA-Consulere jménem německého zpravodajského webu Idea ukazuje, že 41 % Němců tvrdí, že „přemýšlí více o smyslu života“ kvůli koronovirové pandemii, informuje Evangelical Focus. To neplatí pro 46 % respondentů, 8 % to nevědělo a čtyři procenta neposkytla žádné informace. Ženy mají navíc více existenciálních otázek (45 %) než muži (38 %), zatímco mladší lidé výrazně méně než starší lidé (30 oproti 45 %).
Pokud jde o náboženské přesvědčení, 35 % respondentů hlásících se k protestantismu stále více přemýšlí o smyslu života. Podle průzkumu se 38 % nedenominačních věřících, 45 % katolíků a 48 % protestantů státní církve zajímá o existenciální otázky více než před vypuknutím pandemie.
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novinAbychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.
Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi.
-red- Datum: 28. července 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační